Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تازه‌ترین گمانه‌زنی در مورد مشاوران اقتصادی بایدن؛ زنان نقش پررنگی خواهند داشت

 برایان دیز، سِسیلیا روس و نیرا تاندن
برایان دیز، سِسیلیا روس و نیرا تاندن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا طی روزهای آینده تیم مشاوران ارشد اقتصادی خود را معرفی خواهد کرد؛ تیمی که مطابق تازه‌ترین گمانه‌زنی‌ها شامل چند اقتصاددان لیبرال و سیاستگذار با سابقه در دولت‌های پیشین دموکرات‌ها خواهد بود.

آگهی

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا طی روزهای آینده تیم مشاوران ارشد اقتصادی خود را معرفی خواهد کرد؛ تیمی که مطابق تازه‌ترین گمانه‌زنی‌ها شامل چند اقتصاددان لیبرال و سیاستگذار با سابقه در دولت‌های پیشین دموکرات‌ها خواهد بود.

کارزار انتخاباتی آقای بایدن هنوز به طور رسمی تیم مشاوران ارشد اقتصادی خود را اعلام نکرده ولی خبرگزاری آسوشیتدپرس در گفتگو با افراد موثر در کارزار انتخاباتی آقای بایدن افراد معرفی شده به او را شناسایی کرده است.

در میان این مشاوران، زنان اقتصاددان نقش پررنگی دارند؛ زنانی که در دولت‌های بیل کلینتون و باراک اوباما نیز فعالیت داشته‌اند.

نیرا تاندن(Neera Tanden)

خانم تاندن مدیر عامل اتاق فکر لیبرال مرکز پیشرفت آمریکایی است. وی مدیر سیاست داخلی کارزار انتخاباتی باراک اوباما بود. او پیشتر نیز در حلقه مشاوران ارشد بیل کلینتون جای داشت.

در صورت تأیید، او اولین زن رنگین پوست و با اصالت آسیای جنوبی خواهد بود که اداره نظارت بر بودجه فدرال را رهبری می‌کند.

برایان دیز(Brian Deese)

آقای دیز که مشاور ارشد اقتصادی دولت باراک اوباما بوده، در حال حاضر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پایدار بلک راک(BlackRock) است. او در دولت آقای اوباما نقش مهمی در نجات صنعت بحران زده خودرو و تدوین سیاست‌های زیست محیطی داشت.

او احتمالا مدیریت شورای اقتصاد ملی کاخ سفید را بر عهده خواهد گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سِسیلیا روس(Cecilia Rouse)

خانم روس متخصص اقتصاد کار و رئیس دانشکده امور عمومی و بین‌المللی دانشگاه پرینستون است. وی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ نیز عضو شورای مشاوران اقتصادی دولت باراک اوباما بوده است.

او در اوایل سال جاری میلادی نیز با نگارش نامه‌ای که به امضای بیش از ۱۰۰ اقتصاددان رسیده بود، خواستار اقدامات بیشتر دولت برای كاهش پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ شده بود.

خانم روس برای تصدی رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت پیشنهاد شده و در صورت تایید نخستین زن رنگین پوست خواهد بود که این سمت را در اختیار گرفته است.

همچنین انتظار می‌رود که آقای بایدن از هدر بوشی(Heather Boushey)، مدیرعامل مرکز رشد عادلانه واشنگتن و جارد برنشتاین(Jared Bernstein)، که در دولت آقای اوباما به عنوان مشاور اقتصادی او فعالیت می‌کرد، برای عضویت در این شورا مشاوران اقتصادی خود بهره ببرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شارون استون، ستاره «غریزه اصلی» به تیم انتقالی بایدن پیوست

از سهم پررنگ زنان تا گفتگوکنندگان هسته‌ای با ایران؛ با کابینه احتمالی جو بایدن آشنا شوید

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ چه کسی معاون کامالا هریس می‌شود؟