Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فضاپیمای اسپیس ایکس ۴ فضانورد را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌برد

چهار فضانوردی که قرار است با فضاپیمای «اسپیس ایکس» به فضا بروند
چهار فضانوردی که قرار است با فضاپیمای «اسپیس ایکس» به فضا بروند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فضاپیمای «دراگن» متعلق به شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» پیش از این طی سال جاری دو فضانورد آمریکایی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برده و سپس به زمین بازگردانده بود.

آگهی

فضاپیمای شرکت «اسپیس ایکس» یکشنبه شب چهار فضانورد را از آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد.

قرار است پرتاب فضاپیمای «اسپیس ایکس» ساعت ۱۹:۲۷ به وقت محلی (۱:۲۷ بامداد دوشنبه به وقت اروپای مرکزی و ۳:۵۷ به وقت تهران) از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا انجام شود. 

طبق برنامه ریزی انجام شده سه فضانورد آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی روز سه شنبه حدود ساعت پنج صبح به وقت اروپای مرکزی (۷:۳۰ صبح به وقت تهران) پس از سفری حدودا ۲۷ ساعته به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رسید.

این چهار فضانورد به دو فضانورد روس و یک فضانورد آمریکایی که هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برند ملحق خواهند شد. آنها قرار است شش ماه آینده را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کنند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده برای تماشای پرتاب فضاپیمای «اسپیس ایکس» به فلوریدا خواهد رفت. فضاپیمای «دراگن» متعلق به شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» پیش از این طی سال جاری دو فضانورد آمریکایی را به ایستگاه فضایی بین المللی برده و سپس به زمین بازگردانده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«دراگن» اکنون پس از فضاپیمای روسی «سایوز» دومین فضاپیمایی است که قابلیت اعزام فضانوردها به ایستگاه فضایی بین المللی را دارد. «سایوز» از سال ۲۰۱۱ و به دنبال توقف فعالیت فضاپیماهای ناسا تنها وسیله انتفال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی بود.

یک فضاپیمای دیگر که شرکت «بوئینگ» آن را تولید کرده ممکن است تا یک سال دیگر برای اعزام فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی به جمع «دراگن» و «سایوز» اضافه شود.

AP Photo
محل پرتاب فضاپیمای دراگن متعلق به شرکت «اسپیس ایکس»AP Photo

چهار فضانوردی که قرار است یکشنبه شب ماموریت فضایی خود را آغاز کنند روزهای گذشته را از بیم ابتلا به بیماری همه گیر «کووید۱۹» در قرنطینه سپری کردند. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت «اسپیس ایکس» طی روزهای گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده است و به این ترتیب برای تماشای پرتاب فضاپیمای «دراگن» به مرکز فضایی کندی نخواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اینترنت بدون فیلتر؛ یک گام دیگر به سمت اینترنت ماهواره‌ای برداشته شد

ناسا برای صرفه‌جویی هزینه‌های توسعه فناوری‌هایش نظر مردم را جویا می‌شود

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟