Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: جنگ قره ‌باغ ۵ هزار کشته داشته است؛ علی‌اف: خط مرزی با ایران آزاد شد

جنگ قره باغ
جنگ قره باغ Copyright Anadolu
Copyright Anadolu
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارمنستان و آذربایجان پیش از این با میانجیگری روسیه دو بار بر سر برقراری آتش بس به توافق رسیدند که دقایقی بیش برقرار نماند.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می‌گوید تا کنون نزدیک به ۵ هزار نفر در جریان جنگ جاری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه ناگورنو قره باغ کشته شده‌اند.

پوتین در نشست باشگاه والدای در مورد تلفات این جنگ گفت: «هر دو طرف تلفات زیادی داده‌اند، هر کدام بیش از ۲ هزار نفر.»

مقامات منطقه ناگورنو قره ‌باغ می‌گویند که از آغاز درگیری‌ها در این منطقه در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهر) تا کنون ۸۷۴ نفر از نیروهای نظامی و ۳۷ نفر از شهروندان غیرنظامی کشته شده‌اند. جمهوری آذربایجان می‌گوید در این جنگ تا کنون ۶۱ غیرنظامی آذری کشته و ۲۹۱ نفر نیز زخمی شده‌اند، اما تلفات نظامی خود را اعلام نکرده است.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

پوتین در نشست روز پنج شنبه همچنین گفت ایالات متحده به روسیه کمک خواهد کرد تا راه حلی برای این درگیری پیدا کند. ارمنستان و آذربایجان پیش از این با میانجیگری روسیه دو بار بر سر برقراری آتش بس به توافق رسیدند که دقایقی بیش برقرار نماند. هر دو کشور یکدیگر را به نقض توافق آتش‌بس متهم می‌کنند.

علی‌اف: خط مرزی با ایران آزاد شد

در همین روز الهام علی‌اف گفت نیروهای ارتش آذربایجان خط مرزی این کشور با ایران را «به طور کامل» از ارمنستان پس گرفته‌اند. به گزارش خبرگزاری آناتولی، رئیس جمهور آذربایجان همچنین از آزاد‌سازی ۲۰ روستا و یک منطقه دیگر از اشغال ارمنستان خبر داده است.  

ارمنستان نیز پیش‌تر ادعای «پیروزی» در جنگ قرع باغ را مطرح کرده و گفته بود مناطقی را که ارتش آذربایجان تصرف کرده از آنها بازپس گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه، آمریکا و فرانسه خواستار «توقف فوری» درگیری‌ها در قره باغ شدند

تیراندازی در مرز دو کره در آستانه سفر پوتین؛ رئیس‌جمهور روسیه در پیونگ‌یانگ به دنبال چیست؟

طرح داعش برای حمله به بازیکنان رئال مادرید خنثی شد