Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناسا با کمک نوکیا شبکه نسل چهارم تلفن همراه را در کره ماه راه‌اندازی می‌کند

کره ماه و برج مخابراتی-تلویزیونی فرانکفورت
کره ماه و برج مخابراتی-تلویزیونی فرانکفورت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام شرکت فنلاندی نوکیا اولین شبکه مخابراتی بی‌سیم با باند پهن در فضا تا پایان سال ۲۰۲۲ بر روی سطح کره ماه راه‌اندازی می‌شود.

آگهی

شرکت مخابراتی نوکیا برنده مناقصه اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) برای ساخت اولین شبکه مخابراتی بی سیم (سلولی) بر روی کره ماه شد.

نوکیا روز دوشنبه در حالی این خبر را اعلام کرد که ناسا طرح بازگشت انسان به کره ماه در سال ۲۰۲۴ و سپس ایجاد پایگاه بر روی این کره را دنبال می کند. بنا به برنامه فضایی آرتمیس قرار است ناسا در سال ۲۰۲۴ اولین فضانورد زن را به قطب جنوب ماه بفرستد. ناسا امیدوار است تا این برنامه فضایی زمینه ساز حضور پایدار انسان ها بر روی کره ماه شود.

بنا به اعلام شرکت فنلاندی نوکیا اولین شبکه مخابراتی بی سیم با باند پهن در فضا تا پایان سال ۲۰۲۲ بر روی سطح کره ماه راه اندازی می شود. نوکیا در این طرح با یک شرکت خصوصی آمریکایی که در زمینه طراحی فضاپیماها فعالیت می کند همکاری خواهد کرد. تجهیزات مخابراتی نوکیا قرار است با استفاده از فرودگرهای این شرکت مستقر در ایالت تگزاس به کره ماه برود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این تجهیزات بدون نیاز به انسان ها فناوری ارتباط گیری با استفاده از نسل چهارم شبکه تلفن همراه (4G) را بر روی کره ماه در دسترس قرار خواهد داد. هدف نهایی البته ارتقای این شبکه به نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) خواهد بود.

شبکه مخابراتی بی سیم با باند پهن در کره ماه به فضانوردان امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری خواهد داد. این شبکه همچنین استفاده از ماه پیماها و دیگر رباتها را تسهیل خواهد کرد.

ناسا امیدوار است تا با اجرای برنامه فضایی آرتمیس زمینه فعالیت شرکت های خصوصی بر روی کره ماه برای شکل گیری اقتصاد این کره را فراهم کند. این برنامه همچنین می تواند مقدمه ای برای اعزام انسان به کره مریخ باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه جدید ناسا؛ ساخت زیردریایی فضایی برای کاوش در دریاهای قمر تیتان

ناسا برای صرفه‌جویی هزینه‌های توسعه فناوری‌هایش نظر مردم را جویا می‌شود

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد