فرانسه به خارجی‌های فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا تابعیت زودتر از موعد اعطا می‌کند

The French national flag decorates the Eiffel Tower
The French national flag decorates the Eiffel Tower Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات فرانسوی قصد دارند درخواست‌های شهروندی كاركنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی این کشور را که در حال مبارزه با بیماری کووید۱۹ هستند، به عنوان پاداش، زودتر از موعد بررسی و تایید کنند.

آگهی

مقامات فرانسوی قصد دارند درخواست‌های اخذ تابعیت كاركنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی این کشور را که در حال مبارزه با بیماری کووید۱۹ هستند، به عنوان پاداش، زودتر از موعد بررسی و تایید کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که وزارت کشور فرانسه بخشنامه‌ای را تدوین کرده که به موجب آن استانداران مناطق مختلف این کشور موظف خواهند شد تا درخواست‌های تابعیت آن دسته از خارجی‌هایی را که «با فداکاری و شجاعت فعالانه در تلاش ملی برای مبارزه با بیماری کووید۱۹ مشارکت کرده‌اند»، در اولویت بررسی و تایید قرار دهند.

بر اساس این بخشنامه کارکنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی پس از دو سال اقامت در فرانسه به جای پنج سال مرسوم، می‌توانند درخواست اخذ تابعیت این کشور را به استانداری‌های مناطق مختلف فرانسه ارائه کنند.

وزارت کشور فرانسه هدف از تدوین این بخشنامه را اعطای پاداش به آن دسته از خارجی‌هایی دانسته که با همبستگی و سخاوتمندی کم نظیر، این کشور را در برابر چالش بزرگ کرونا یاری کرده‌اند.

تاکنون بیش از ۳۹۵ هزار نفر در فرانسه به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده‌اند که از میان آنها نزدیک به ۳۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرگردانی صدها یهودیِ حسیدی پشت مرزهای اوکراین؛ کی‌یف اجازه ورود نمی‌دهد

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد