فرانسه به خارجی‌های فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا تابعیت زودتر از موعد اعطا می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
The French national flag decorates the Eiffel Tower
The French national flag decorates the Eiffel Tower   -   کپی رایت  AP Photo

مقامات فرانسوی قصد دارند درخواست‌های اخذ تابعیت كاركنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی این کشور را که در حال مبارزه با بیماری کووید۱۹ هستند، به عنوان پاداش، زودتر از موعد بررسی و تایید کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که وزارت کشور فرانسه بخشنامه‌ای را تدوین کرده که به موجب آن استانداران مناطق مختلف این کشور موظف خواهند شد تا درخواست‌های تابعیت آن دسته از خارجی‌هایی را که «با فداکاری و شجاعت فعالانه در تلاش ملی برای مبارزه با بیماری کووید۱۹ مشارکت کرده‌اند»، در اولویت بررسی و تایید قرار دهند.

بر اساس این بخشنامه کارکنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی پس از دو سال اقامت در فرانسه به جای پنج سال مرسوم، می‌توانند درخواست اخذ تابعیت این کشور را به استانداری‌های مناطق مختلف فرانسه ارائه کنند.

وزارت کشور فرانسه هدف از تدوین این بخشنامه را اعطای پاداش به آن دسته از خارجی‌هایی دانسته که با همبستگی و سخاوتمندی کم نظیر، این کشور را در برابر چالش بزرگ کرونا یاری کرده‌اند.

تاکنون بیش از ۳۹۵ هزار نفر در فرانسه به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده‌اند که از میان آنها نزدیک به ۳۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید