Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت ایران حضور دانش‌آموزان در مدارس را «غیر الزامی» اعلام کرد

بازگشایی مدارس در ایران
بازگشایی مدارس در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید: «گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به ویروس کرونا در چند روز گذشته در مدارس نداشته‌ایم، ولی ما به نگرانی خانواده‌ها احترام می‌گذاریم و آنها مختار هستند آموزش‌های حضوری یا غیرحضوری را انتخاب کنند.»

آگهی

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران می گوید حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست.

به گفته وی دانش آموزان باید بین یکی از دو روش آموزش حضوری یا مجازی انتخاب کنند. این سخنان وزیر آموزش و پرورش ایران به دنبال ابراز نگرانی کارشناسان حوزه بهداشت و درمان از بازگشایی مدارس همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا بیان شد.

مدارس ایران دو روز پیش همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بازگشایی شد. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید گفته بود که اهمیت آموزش و پرورش ۱۵ میلیون دانش آموز کمتر از سیستم بهداشتی کشور نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که محسن حاجی میرزایی در سخنان روز دوشنبه خود گفت: «هیچ یک از مدارس دولتی و غیردولتی حق ندارند دانش آموزان را ملزم به حضور در مدارس کنند.»

وزیر آموزش و پرورش ایران افزود: «گزارشی از ابتلای دانش آموزان به ویروس کرونا در چند روز گذشته در مدارس نداشته ایم، ولی ما به نگرانی خانواده ها احترام می گذاریم و آنها مختار هستند آموزش های حضوری یا غیرحضوری را انتخاب کنند.»

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه از شناسایی ۲۱۵۲ بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» خبر داد. این رقم بالاترین میزان مبتلایان روزانه به ویروس جدید کرونا طی ۱۰ روز گذشته در ایران محسوب می شود.

بنا به آمار رسمی شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان ۲۲ هزار ۴۱۰ نفر را گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حداقل هزینه لوازم تحصیل از راه دور برای یک دانش‌آموز ایرانی چقدر است؟

دانشمندان: اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشد

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد