«دروغ‌‌‌پراکنی‌های یک خائن»؛ واکنش مایک پمپئو به کتاب جان بولتون

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جان بولتون و مایک پمپئو
جان بولتون و مایک پمپئو   -   کپی رایت  آسوشیتدپرس

مایک پومپئو، وزیر خارجهٔ ایالات متحده در واکنش به کتاب جان بولتن، مشاور ارشد پیشین کاخ سفید، وی را «خائن» و اظهاراتش را «دروغ» خواند.

وزیر خارجهٔ دولت دونالد ترامپ گفت:‌ «جان بولتون دارد دروغ‌پراکنی می‌کند؛‌ (اظهاراتش) راست‌ودروغ‌های درهم و کذب محض» است. وی افزود:‌ «هم غم‌انگیز و هم خطرناک است که آخرین کار علنی جان بولتون (ایفای) نقش خائنی است که اعتماد مقدسِ مردم آمریکا را پایمال کرده و این‌چنین به این کشور لطمه زده است.»

کتاب جان بولتون با عنوان «اتاقی که در آن روی داد؛ خاطراتی از کاخ سفید» به رویدادهای پشت‌پردهٔ دوران صدارت دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری ایالات متحده می‌پردازد، کتابی که دولت کنونی این کشور تلاش دارد انتشار آن را متوقف کند.

AP Photo

آقای پومپئو گفت که هنوز کتاب جان بولتون را نخوانده است. بر اساس چکیده‌هایی که نشریات از این کتاب منتشر کرده‌اند بولتون در آن نوشته است که مایک پمپئو، که هرگز به‌شکل علنی با ترامپ بگومگو نداشته، پشت سر رئیس جمهور بدگویی می‌کند.

به‌نوشتهٔ نیویورک تایمز جان بولتون جایی در کتابش نوشته است که هنگام دیدار تاریخی ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کرهٔ شمالی در سنگاپور، پمپئو یادداشتی به بولتون داده که در آن نوشته بوده ترامپ دارد «بالکل دروغ می‌گوید»، و همچنین گفته است که سیاست ترامپ دربارهٔ کُرهٔ شمالی «امکان موفقیتش صفر» است.

جان بولتون به‌خاطر موضع تندوتیزش دربارهٔ کُرهٔ شمالی شناخته شده است. او ماه سپتامبر گذشته، پس از دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، از سمت خود کنار رفت.

کتاب «اتاقی که در آن روی داد؛ خاطراتی از کاخ سفید» طبق برنامه‌ها بناست ۴ روز دیگر یعنی ۲۳ ژوئن در ایالات متحده توزیع شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید