اصابت دو راکت کاتیوشا به پایگاه نظامی تاجی در عراق

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP Photo
AP Photo   -   کپی رایت  AP Photo

خبرگزاری دولتی عراق در ساعات پایانی شنبه شب ۱۳ ژوئن گزارش داد دو راکت کاتیوشا به پایگاه نظامی تاجی در این کشور شلیک شده است.

پایگاه نظامی تاجی که میزبان نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا است در ماه‌های پیشین چندین بار مورد اصابت موشک‌ها و راکت‌های مختلف قرار گرفته است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. ضمن اینکه گزارشی از خسارت‌های احتمالی این حمله منتشر نشده است. در عین حال طبق اعلام مقام‌های عراقی، تلفات جانی در این حمله گزارش نشده است.

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق هم پس از وقوع این حمله موشکی تایید کرد دو فروند راکت به پایگاه نظامی تاجی اصابت کرده است. بر طبق بیانیه این مرکز، این دو کاتیوشا از نزدیکی تاسیسات النصر واقع در شمال شهر بغداد پرتاب شده است.

پایگاه نظامی تاجی که در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد احداث شده است یکی از مراکز مهم حضور نیروهای آمریکایی است که در آن پایگاه آموزش و تربیت نیروهای عراق برای مبارزه با تروریسم انجام می‌شود. در ماه‌های اخیر و با بالا گرفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا، میزان حملات موشکی و راکتی به پایگاه‌های آمریکایی در کشور عراق شده گرفته است. هرچند آمریکا، گروه‌های شبه نظامی نزدیک به ایران را مسئول این حملات می‌داند اما تهران همواره چنین ارتباطی را تکذیب کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید