توصیه سازمان جهانی بهداشت به پاکستان: هرماه دو هفته قرنطینه اعلام کنید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Rescue workers and family members carry the casket of Khursheed Bibi, who died due to coronavirus, for her burial at a cemetery in Hyderabad, Pakistan
Rescue workers and family members carry the casket of Khursheed Bibi, who died due to coronavirus, for her burial at a cemetery in Hyderabad, Pakistan   -   کپی رایت  AP Photo

سازمان جهانی بهداشت در اقدامی غیرمعمول از مقامات پاکستانی خواسته است که در مبارزه با شیوع ویروس کرونا قرنطینه چرخشی در این کشور به اجرا بگذارند به این صورت که هر ماه، دو هفته قرنطینه اعلام شود.

پاکستان از نظر تست کرونا، نرخ پایینی دارد با این حال از هر ۴ نفری که تست ابتلا به کووید-۱۹ داده‌اند، یک نفر مبتلا به این بیماری بوده است.

تا روز چهارشنبه، حدود ۱۴ هزار مبتلا به کووید-۱۹ در پاکستان شناسایی شده است و همچنین قربانیان این بیماری در این کشور ۲۲۵۵ نفر اعلام شده است، با این حال ظرفیت بیمارستانهای پاکستان پر شده است و در صورت گسترش بیشتر بیماری، بیمارستان ها ظرفیت لازم را ندارند.

روز چهارشنبه ۵۳۸۵ مورد جدید مبتلا به کووید-۱۹ در پاکستان شناسایی شده است. از آغاز ماه ژوئن شیوع کرونا در پاکستان سرعت بیشتری یافته است.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان در مقابل قرنطینه سراسری در کشور مقاومت می کند و می گوید که پاکستان نمی تواند هزینه چنین قرنطینه ای را بپردازد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که بالاترین رقم مبتلایان به کرونا را ظرف ۲۴ ساعت، روز گذشته ثبت شده است که ۱۳۶ هزار مبتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان را شامل می شود که بیشتر آنها در جنوب آسیا و آمریکا می باشند.

در جنوب آسیا، روز چهارشنبه بنگلادش با ۳۱۹۰ مورد ابتلا، هند با ۱۸۰۳ مورد، اندونزی با ۱۲۴۰ و فیلیپین با ۷۴۰ مورد، بیشتر تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

در قاره آمریکا نیز روز چهارشنبه، مکزیک ۴۱۹۹ مورد جدید ابتلا، آرژانتین با ۶۸۳ مورد و بولیوی با ۶۹۵ مورد را ثبت کرده است.

در برزیل، دولت انتشار آمارهای مربوط به تعداد مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-۱۹ را از روز شنبه متوقف کرده بود با این حال دیوان عالی کشور حکم داده است که جزئیات آمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-۱۹ باید اعلام شود.

به گزارش دانشگاه جان هاپکینز، برزیل با بیش از ۷۴۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا پس از آمریکا در جایگاه دوم جهانی ایستاده است. در برزیل همچنین تاکنون بیش از ۳۸ هزار نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

طولانی شدن پروسه شیوع ویروس کرونا در جهان، نگرانی‌ها از اینکه مردم اندک اندک این ویروس را کم اهمیت در نظر بگیرند افزایش داده است. دکتر آنتونی فوچی، یکی از برجسته‌ترین عفونت‌شناسان آمریکا هشدار داده است که بسیار زود است که از پایان شیوع کرونا صحبت کنیم. وی همچنین با مقایسه شیوع بیمار‌ی‌هایی چون ابولا و ایدز گفته است که شیوع جهانی ویروس کرونا به این سرعت بسیار شگفت انگیز است و تاکید کرده است که ما هنوز در آغاز شیوع این ویروس در جهان هستیم.