Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توصیه سازمان جهانی بهداشت به پاکستان: هرماه دو هفته قرنطینه اعلام کنید

Rescue workers and family members carry the casket of Khursheed Bibi, who died due to coronavirus, for her burial at a cemetery in Hyderabad, Pakistan
Rescue workers and family members carry the casket of Khursheed Bibi, who died due to coronavirus, for her burial at a cemetery in Hyderabad, Pakistan Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه ۵۳۸۵ مورد جدید مبتلا به کووید-۱۹ در پاکستان شناسایی شده است. از آغاز ماه ژوئن شیوع کرونا در پاکستان سرعت بیشتری یافته است.

آگهی

سازمان جهانی بهداشت در اقدامی غیرمعمول از مقامات پاکستانی خواسته است که در مبارزه با شیوع ویروس کرونا قرنطینه چرخشی در این کشور به اجرا بگذارند به این صورت که هر ماه، دو هفته قرنطینه اعلام شود.

پاکستان از نظر تست کرونا، نرخ پایینی دارد با این حال از هر ۴ نفری که تست ابتلا به کووید-۱۹ داده‌اند، یک نفر مبتلا به این بیماری بوده است.

تا روز چهارشنبه، حدود ۱۴ هزار مبتلا به کووید-۱۹ در پاکستان شناسایی شده است و همچنین قربانیان این بیماری در این کشور ۲۲۵۵ نفر اعلام شده است، با این حال ظرفیت بیمارستانهای پاکستان پر شده است و در صورت گسترش بیشتر بیماری، بیمارستان ها ظرفیت لازم را ندارند.

روز چهارشنبه ۵۳۸۵ مورد جدید مبتلا به کووید-۱۹ در پاکستان شناسایی شده است. از آغاز ماه ژوئن شیوع کرونا در پاکستان سرعت بیشتری یافته است.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان در مقابل قرنطینه سراسری در کشور مقاومت می کند و می گوید که پاکستان نمی تواند هزینه چنین قرنطینه ای را بپردازد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که بالاترین رقم مبتلایان به کرونا را ظرف ۲۴ ساعت، روز گذشته ثبت شده است که ۱۳۶ هزار مبتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان را شامل می شود که بیشتر آنها در جنوب آسیا و آمریکا می باشند.

در جنوب آسیا، روز چهارشنبه بنگلادش با ۳۱۹۰ مورد ابتلا، هند با ۱۸۰۳ مورد، اندونزی با ۱۲۴۰ و فیلیپین با ۷۴۰ مورد، بیشتر تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

در قاره آمریکا نیز روز چهارشنبه، مکزیک ۴۱۹۹ مورد جدید ابتلا، آرژانتین با ۶۸۳ مورد و بولیوی با ۶۹۵ مورد را ثبت کرده است.

در برزیل، دولت انتشار آمارهای مربوط به تعداد مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-۱۹ را از روز شنبه متوقف کرده بود با این حال دیوان عالی کشور حکم داده است که جزئیات آمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-۱۹ باید اعلام شود.

به گزارش دانشگاه جان هاپکینز، برزیل با بیش از ۷۴۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا پس از آمریکا در جایگاه دوم جهانی ایستاده است. در برزیل همچنین تاکنون بیش از ۳۸ هزار نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

طولانی شدن پروسه شیوع ویروس کرونا در جهان، نگرانی‌ها از اینکه مردم اندک اندک این ویروس را کم اهمیت در نظر بگیرند افزایش داده است. دکتر آنتونی فوچی، یکی از برجسته‌ترین عفونت‌شناسان آمریکا هشدار داده است که بسیار زود است که از پایان شیوع کرونا صحبت کنیم. وی همچنین با مقایسه شیوع بیمار‌ی‌هایی چون ابولا و ایدز گفته است که شیوع جهانی ویروس کرونا به این سرعت بسیار شگفت انگیز است و تاکید کرده است که ما هنوز در آغاز شیوع این ویروس در جهان هستیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: دندانپزشکی را جز در موارد ضروری به تعویق بیاندازید

تست کرونای وزیر خارجه پاکستان مثبت شد

سردرگمی‌ مقابل اظهارات متفاوت؛ آیا کرونا از افراد بدون علائم منتقل می‌شود؟