Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: مرزهای آمریکا را بزودی به روی اروپاییان باز می‌کنیم

ساختمان کمیسیون اروپا در بروکسل
ساختمان کمیسیون اروپا در بروکسل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا می گوید بزودی مرزهای این کشور بسوی شهروندان کشورهایی که پیشرفت خوبی در مبارزه با شیوع ویروس کرونا داشته اند را بازخواهدکرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که شهروندان اروپایی کشورهایی که نرخ مرگ و میر و ابتلا به ویروس کرونا در آنها پایین آمده است، می توانند بزودی به ایالات متحده سفر کنند.

دونالد ترامپ خطاب به خبرنگاران گفت: « در صورتی که شاهد پیشرفت کشورهای اروپایی در کنترل شیوع ویروس کرونا باشیم مرزهایمان را به سوی شهروندان این کشورها بازخواهیم کرد. اما فقط درجایی که پیشرفت خوبی دارند. معتقدم که ما(ایالات متحده) پیشرفت خوبی در این زمینه داشته ایم.»

از یازدهم ماه مارس گذشته، چهارشنبه ، ۲۱ اسفند ۱۳۹۸، با آغاز همه گیری ویروس کرونا در اروپا و شروع آن در ایالات متحده، بلافاصله دونالد ترامپ دستور داد تا مرزهای کشور بروی اروپایی‌ها بسته شود.

این دستور حکومتی در سیزدهم مارس، دو روز بعد، اجرایی شد. این تصمیم دونالد ترامپ برای چندروز عامل تنش بین اروپا و ایالات متحده بود. چرا که دیپلمات‌ و مقامهای اروپایی می گفتند این تصمیم باید بصورت «تعاملی» و بصورت مشترک انجام می گرفت. اروپایی‌ها چهار روز بعد، هفدهم مارس، مرزهایشان را بسوی کشورهای خارج قاره، از جمله ایالات متحده، بستند.

ایالات متحده بالاترین آمار ابتلا و مرگ ومیر را از ویروس کرونا تجربه کرده است. تاکنون نزدیک به ۱۰۹ هزار نفر در این کشور کشته شده اند و ابتلای بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نفر ثبت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ: ما پلیس جهان نیستیم

رفع تدریجی محدودیت سفر به داخل اتحادیه اروپا از ژوئیه؛ کمیسیون اروپا طرح خود را ارائه می‌کند

فرصت کرونا برای اصلاح قانون کار؛ کارزار «۴ روز کاری در هفته» جهانی شد