Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نتانیاهو از آزمایش موشک بالستیک اسرائیل ابراز خرسندی کرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتانیاهو: «ما در بحبوحه نبرد با ویروس کرونا، به تضمین امنیت اسرائیل به دو روش تهاجمی و دفاعی ادامه می‌دهیم.»

آگهی

اسرائیل روز سه شنبه دوم ژوئن (۱۳ خرداد) اعلام کرد در هفته‌های اخیر دو موشک بالستیک را به طور آزمایشی در دریای مدیترانه پرتاب کرده و این آزمایش موفقیت‌آمیز بوده است.

اسرائیل در حالی این خبر را اعلام می‌کند که با ایران و متحدانش در منطقه به ویژه حزب‌الله لبنان در تنشی دائمی به سر می‌برد.

سازمان دولتی صنایع هوافضای اسرائیل با تأیید این خبر گفته است این «پروژه پیچیده» که با بهره‌گیری از دو سامانه تسلیحاتی توپخانه دوربرد عملیاتی شده در «آب‌های آزاد» انجام شده است. این سازمان با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «سناریوی اول شامل پرتابه کوتاه‌برد به فاصله ۹۰ کیلومتری و دومی به مسافت طولانی‌تر یعنی ۴۰۰ کیلومتر بوده است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در این بیانیه همچنین آمده است: «در هر دو سناریو، موشک به سمت مسیر پیش‌بینی شده پرتاب شده و به سمت هدف هدایت گردید و در نهایت با بیشترین دقت به آن برخورد کرد.» تاریخ انجام این آزمایش‌ها اعلام نشده است.

در بیانیه سازمان هوافضای اسرائیل ضمن تأکید بر این که هم سامانه تسلیحاتی و هم موشک‌ها «با موفقیت» تمامی اهداف پروژه آزمایشی را برآورده کردند، آمده است: «در بخش اهداف زمینی، سامانه بر روی یک کشتی در دریای آزاد مستقر شده بود تا مطابق با الزامات ایمنی آزمایش‌های از این نوع باشد.»

ابراز خرسندی نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از این خبر استقبال کرد. وی پس از اعلام موفقیت آزمایش دو موشک بالستیک گفت: «ما در بحبوحه نبرد با ویروس کرونا، به تضمین امنیت اسرائیل به دو روش تهاجمی و دفاعی ادامه می‌دهیم.»

آخرین تحولات موشکی اسرائیل در حالی رقم می‌خورد که تنش‌ها میان این کشور و دشمن قسم‌خورده‌اش یعنی ایران همچنان به قوت خود باقی است. نتانیاهو بارها و بارها ایران را متهم کرده که به دنبال گسترش حضور خود در خاک همسایه جنگ‌زده این کشور یعنی سوریه است تا بتواند اسرائیل را تهدید کند.

اسرائیل تا کنون صدها بار به سوریه حمله نظامی کرده و نیروهای دولتی این کشور، نیروهای متحد ایران و مبارزان حزب‌الله لبنان را هدف قرار داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا با موفقیت طرح انهدام موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را آزمایش کرد

وزیر دفاع اسرائیل: سوریه را به «ویتنامی» برای ایران تبدیل می‌کنیم

سوریه: چند موشک‌ اسرائیلی را در آسمان منهدم کردیم