Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترامپ گروه‌های چپ ضد‌فاشیست را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد

ترامپ گروه‌های منتسب به آنتیفا را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می‌دهد
ترامپ گروه‌های منتسب به آنتیفا را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می‌دهد Copyright AP Photo and wikipedia
Copyright AP Photo and wikipedia
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر دادگستری ایالات متحده نیز با نسبت دادن دادن تروریسم به آنتیفا و دیگر گروه‌های مشابه در بیانیه‌ای اعلام کرد اف بی آی مامور شناسایی طراحان و سازمان‌دهندگان ناآرامی‌های جاری شده است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که قصد دارد جنبش چپ‌گرای «آنتیفا» را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

آنتیفا جنبشی چپ‌گرا است که مجموعه‌ای از گروه‌های چپ مستقل با رویکرد عملی مبارزه با جریان‌های راست افراطی و فاشیستی را در بر می‌گیرد.

گروه‌های منتسب به «آنتیفا» از جمله سرسخت ترین رقبای گروه‌های حامی سفیدپوستان ملی‌گرا،‌ جریان‌های راست افراطی و تشکل‌های حامی برتری نژاد سفید در آمریکا هستند.

رئیس جمهوری آمریکا با یانتشار توییتی خبر از تصمیم دولت برای قرار دادن نام گروه‌های منتسب به آنتیفا در فهرست سازمان‌های تروریستی داده است.

دونالد ترامپ طی روزهای اخیر و با اوج گرفتن اعتراض‌ها به کشته شدن جرج فلوید،‌ جوان سیاه‌پوست آمریکایی - آفریقایی تبار بدست یک مامور امنیتی در شهر مینیاپولیس،‌ خشونت‌ها و هرج و مرج‌های روی داده در حاشیه این شورش‌ها را به جنبش چپگرای «آنتیفا» و دیگر «جریانهای رادیکال و تندرو» نسبت داده بود.

رئيس جمهوری آمریکا همچنین با انتشار یک رشته توییت از نیرو‌های امنیتی به دلیل به دست گرفتن کنترل اوضاع در شهر شهر مینیاپولیس طی ساعات پایانی شنبه شب تشکر کرده است.

این در حالیست که بنا به برخی گزارش‌ها جدا از برپایی تجمعات اعتراض آمیز در چند شهر بزرگ آمریکا از جمله نیویورک و واشنگتن،‌ درگیری‌های پراکنده‌ای شامگاه شنبه ۳۰ مه میان حامیان و مخالفان سیاست‌های دولت آمریکا مقابل کاخ سفید روی داده است.

دونالد ترامپ در بخش دیگر از پیام‌های توییتری خود می‌نویسد: «هرج و مرج طلبان که از سوی گروه‌های آنتیفا هدایت می‌شدند به سرعت (توسط نیروهای امنیتی) کنترل و خاموش شدند؛ در حالیکه این کار بایست از شب‌های نخست توسط شهردار صورت می‌گرفت که در این صورت مشکلی پیش نمی‌آمد.»

اشاره دونالد ترامپ در این توییت به جاکوب فری،‌ شهردار دموکرات این شهر بزرگ شمالی در ایالات متحده است که اعتراض‌ها پس از انتشار ویدیوی مربوط به دستگیری مرگبار جرج فلوید توسط پلیس و اعلام خبر مرگ وی در بیمارستان از آنجا شروع و به دیگر شهرهای ایالات متحده گسترش پیدا کرد.

درک چاوین،‌ مامور پلیسی که با فشردن زانوی خود بر گلوی جرج فلوید سبب مرگ وی شده بود پس از انتشار ویدیوی جنجالی این ماجرا خلع لباس،‌ دستگیر و سپس به قتل غیر عمد متهم شد.

وزیر دادگستری ایالات متحده نیز با نسبت دادن دادن تروریسم به آنتیفا و دیگر گروه‌های مشابه در بیانیه‌ای اعلام کرد اف بی آی مامور شناسایی طراحان و سازمان‌دهندگان ناآرامی‌های جاری شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بسیج ۱۳ هزار سرباز گارد ملی آمریکا برای کنترل ناآرامی‌ها در مینه‌سوتا

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود