Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترامپ به فرمانداران آمریکایی: عبادتگاه‌ها را فورا بازگشایی نکنید خودم دست به کار می‌شوم

کلیسیایی در مریلند
کلیسیایی در مریلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: «برخی فرمانداران مراکز فروش مشروبات الکلی و کلینیک‌های سقط جنین را ضروری تشخیص داده و اقدام به بازگشایی آنها کرده‌اند در حالیکه نسبت به کلیساها و عبادتگاه‌های دیگر بی توجه بوده‌اند؛ این یک سیاست اشتباه است.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ضروری قلمداد کردن فعالیت کلیساها و دیگر عبادتگاه‌های کشورش از فرمانداران ایالت‌ها خواست فورا این مکان‌های مذهبی را بازگشایی کنند.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا همچنان رو به گسترش است و برخی ایالت‌ها هنوز از حالت قرنطینه خارج نشده‌‌اند.

از سوی دیگر، درحالیکه بیماری کووید ۱۹ همچنان جان روزانه بیش از هزار نفر را در ایالات متحده می‌گیرد،‌ دونالد ترامپ تهدید کرده است که اگر فرمانداران به این درخواست توجه نکنند،‌ وی با استفاده از ظرفیت رئیس جمهوری آمریکا شخصا دستور بازگشایی عبادتگاه‌ها را صادر خواهد کرد.

اغلب ایالت‌هایی که ویروس کرونا همچنان در آنها رو به انتشار است از شهروندان خواسته‌اند که در خانه بمانند و تنها به مراکزی که باز ماندن آنها «ضروری» تشخیص داده شده اجازه فعالیت داده شده است.

دونالد ترامپ، مدت‌ها است که بسیاری از فرمانداران ایالت‌های مختلف را برای کاهش محدودیت‌ها و خروج از قرنطینه تحت فشار قرار داده است تا بدین وسیله زمینه بازگشت وضعیت اقتصادی کشورش به وضعیت عادی را هرچه زودتر فراهم کند.

در حالیکه مقررات قرنطینه هنوز در برخی ایالات‌های آمریکا جاری است، رئیس کاخ سفید شامگاه جمعه ۲۲ ماه مه/ دوم خرداد در جریان یک کنفرانس خبری خطاب به فرمانداران گفت: «از شما می خواهم هر چه سریعتر زمینه بازگشایی و فعالیت مجدد کلیساها و دیگر مکان‌ها دعا و نیایش را فراهم کنید.»

آقای ترامپ سپس تهدید کرد که اگر این کار را صورت نگیرد فرمانداران را دور خواهد زد و خود شخصا دستور بازگشایی را صادر خواهد کرد. رئیس جمهوری آمریکا اما مشخص نکرد که وی چگونه این کار را انجام خواهد داد زیرا بر اساس قانون تنها فرمانداران ایالت‌ها هستند که می‌توانند در خصوص سیاست‌‌های بازگشایی تصمیم گیری کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنان خود گفت: «برخی فرمانداران مراکز فروش مشروبات الکلی و کلینیک‌های سقط جنین را ضروری تشخیص داده و اقدام به بازگشایی آنها کرده‌اند در حالیکه نسبت به کلیساها و عبادتگاه‌های دیگر بی توجه بوده‌اند؛ این یک سیاست اشتباه است.»

دونالد ترامپ همچنین با «ضروری» قلمداد کردن فعالیت عبادتگاه تاکید کرد که کشورش به «دعای بیشتر و نه کمتر» نیاز دارد.

آخرین آمار شیوع ویروس کرونا در آمریکا

گفتنی است بر اساس آخرین آمار رسمی ارائه شده از سوی منابع آگاه، طی بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۱۲۰۰ شهروند آمریکایی به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

پایگاه ثبت داده‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا در دانشگاه جان هاپکینز با استناد به آمار جدید ارائه شده،‌ شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده را ۹۵ هزار و ۹۲۱ نفر اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش آماری، ویروس کرونا از زمان شیوع تاکنون بیش از یک میلیون و ششصد هزار نفر را در آمریکا آلوده کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدال رئیس جمهور آمریکا و دادستان میشیگان بر سر استفاده از ماسک؛ «ترامپ آدم مسخره‌ای است»

حملهٔ تازهٔ ترامپ به سازمان جهانی بهداشت: نشان بدهید طرفدار چین نیستید

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد