خانه‌نشینی معاون ترامپ؛ کاخ سفید قرنطینه پنس را تکذیب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خانه‌نشینی معاون ترامپ؛ کاخ سفید قرنطینه پنس را تکذیب کرد
کپی رایت  AP

کاخ سفید یکشنبه شب گزارش های منتشر شده مبنی بر قرنطینه مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا را با وجود غیبت او در نشست های کاری تکذیب کرد.

دوین اومالی، سخنگوی معاون رئیس جمهوری ایالات متحده با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مایک پنس روز دوشنبه مطابق معمول در دفتر کارش در کاخ سفید حضور خواهد یافت. در این بیانیه تاکید شده است که از مایک پنس هر روز تست کرونا گرفته شده و نتیجه این تست ها هم منفی بوده است.

رسانه های آمریکا پیش از این گزارش داده بودند که مایک پنس پس از نتیجه مثبت تست کرونای یکی از اعضای دفترش که با او همکاری نزدیک داشته خود را قرنطینه کرده است. بنا به این گزارش ها معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه مطابق دستورالعمل های مقامات بهداشتی این کشور فاصله خود با همکارانش را رعایت کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

مایک پنس همچنین از روز جمعه که از سفر به ایالت آیووا به واشنگتن بازگشت، خانه نشین شده است. او در نشست روز شنبه دونالد ترامپ با فرماندهان نظامی آمریکا نیز غایب بود.

یکی از مقامات کاخ سفید پس از نتیجه مثبت تست کرونای یکی از اعضای دفتر مایک پنس گفته بود که معاون رئیس جمهوری آمریکا به دورکاری روی خواهد آورد. با این حال اکنون با انتشار بیانیه دوین اومالی به نظر می رسد که دوره دورکاری مایک پنس تنها تعطیلات آخر هفته (روزهای شنبه و یکشنبه) را در بر می گرفته است و معاون دونالد ترامپ از روز دوشنبه در کاخ سفید حضور خواهد یافت.

به دنبال شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» از دونالد ترامپ و مایک پنس هر روز تست کرونا گرفته می شود. معاون رئیس جمهوری آمریکا مدیریت ستاد مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در کاخ سفید را برعهده دارد.

دونالد ترامپ پس از نتیجه مثبت تست کرونای یکی از اعضای دفتر مایک پنس و یکی از اعضای ارتش که در کاخ سفید فعالیت می کرد، اعلام کرد که نگران شیوع نوع جدید ویروس کرونا در کاخ سفید نیست.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان نزدیک به ۸۰ هزار نفر را در آمریکا گرفته است.