Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گشودن قفل صفحه نمایش آیفون برای کاربران ماسک زده تسهیل می‌شود

گشودن قفل صفحه نمایش آیفون برای کاربران ماسک زده تسهیل می‌شود
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نرم افزار به روزرسانی شده آیفون‌ها قرار است این امکان برای کاربران فراهم شود تا بلافاصله پس از به دست گرفتن تلفن‌های همراه خود به جای گزینه تشخیص چهره از گزینه ورود گذرواژه استفاده کنند.

آگهی

شرکت آمریکایی اپل در نظر دارد تا با به روزرسانی نرم افزار آیفون گشودن قفل صفحه نمایش این تلفن های هوشمند را برای کاربرانی که ماسک به صورت زده اند تسهیل کند.

قفل صفحه نمایش مدل های اخیر آیفون با استفاده از امکان تشخیص چهره صاحبان آنها باز می شود. این در حالی است که بسیاری از کاربران مدل های جدید آیفون از جمله «آیفون ۱۱» این روزها به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در خارج از منزل ماسک به صورت زده اند. امری که در عمل امکان استفاده از گزینه تشخیص چهره را برای آنها غیرممکن کرده است.

در نرم افزار به روزرسانی شده آیفون ها قرار است این امکان برای کاربران فراهم شود تا بلافاصله پس از به دست گرفتن تلفن های همراه خود به جای گزینه تشخیص چهره از گزینه ورود گذرواژه استفاده کنند. این در حالی است که هم اکنون صاحبان مدل های جدید آیفون که ماسک به صورت زده اند باید چند ثانیه منتظر بمانند تا پس از باز نشدن قفل صفحه نمایش با گزینه تشخیص چهره، به گزینه استفاده از گذرواژه برسند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

در نسخه به روزرسانی شده نرم افزار آیفون (iOS 13.5) صاحبان این تلفن های هوشمند می توانند با حرکت انگشت از پایین صفحه نمایش بلافاصله به گزینه ورود گذرواژه دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب آن دسته از کاربران که ماسک به صورت زده اند در عمل گزینه تشخیص چهره را دور می زنند و برای هر بار گشودن قفل صفحه نمایش آیفون خود چند ثانیه در وقت صرفه جویی خواهند کرد.

گزینه استفاده از گذرواژه البته ممکن است برای شماری از صاحبان آیفون که به امکان تشخیص چهره عادت کرده اند دشوار باشد و نوعی بازگشت به عقب محسوب شود.

کاربران در به روزرسانی جدید نرم افزار آیفون ممکن است به گزینه «تشخیص چهره متفاوت خود» نیز دسترسی داشته باشند. با این حال این گزینه امکان تشخیص چهره صاحبان آیفون را در حالی که نیمی از چهره شان با ماسک پوشانده شده است فراهم نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه گوشی آیفون‌‌مان را به شیوه‌ای ویروس‌کش تمیز کنیم؟

آیفون ارزان قیمت به بازار می‌آید

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد