تست کرونای بیش از یک سوم ملوانان ناوهواپیمابر شارل دو گل مثبت است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تست کرونای بیش از یک سوم ملوانان ناوهواپیمابر شارل دو گل مثبت است
کپی رایت  AFP

وزارت نیروهای مسلح فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از یک سوم ملوانان و خدمه ناوهواپیمابر شارل دو گل به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بر اساس آمار اولیه اعلام شده از سوی وزارت نیروهای مسلح فرانسه تست این تعداد از خدمه ناو شارل دو گل تاکنون مثبت اعلام شده است.

گفتنی است که این ناو در حالی که پیرو ماموریت محوله هفته گذشته در نزدیکی آب‌های ساحلی پرتغال در حال تردد بود پس از قطعی شدن ابتلای چند تن از ملوانان به ویروس کرونا روز یکشنبه مجبور به بازگشت به آب‌های فرانسه و پهلو گرفتن در یکی از بنادر جنوب این کشور شد.

در بیانیه وزارت نیروهای مسلح فرانسه آمده است: غروب روز سه شنبه،‌ چهاردهم آوریل از یک هزار و ۷۶۷ ملوان گروه دریایی مستقر در ناو هواپیمابر شارل دو گل آزمایش کرونا گرفته شد که نتیجه تست ۶۶۸ نفر از آنها تاکنون مثبت اعلام شده است.

در این بیانیه تصریح شده است که ۳۱ نفر از افراد یاد شده در بیمارستان نظامی شهر تولون بستری شده و یک تن از آنها نیز به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا تا شامگاه چهارشنبه شانزدهم آوریل در کشور فرانسه از مرز ۱۷ هزار نفر عبور کرد.

ژان ایو لودریان،‌ وزیر امور خارجه فرانسه نیز روز چهارشنبه با اظهاراتی تازه به جمع منتقدان سازمان جهانی بهداشت پیوست.

آقای لودریان از نقصان مدیریت بحران،‌ نداشتن پویایی لازم و عدم استقلال لازم در قبال کشورها و نیز کمبود امکانات لازم برای شناسایی به موقع بحران،‌ هشدار دهی و اطلاع رسانی درست به عنوان ضعف‌های سازمان جهانی بهداشت یاد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید