جشنوارهٔ کن امسال به‌شکل همیشگی برگزار نمی‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بونگ جون هو، برندهٔ نخل طلای جشنوارهٔ کن در سال ۲۰۱۹
بونگ جون هو، برندهٔ نخل طلای جشنوارهٔ کن در سال ۲۰۱۹   -   کپی رایت  AP

مسئولان برگزاری جشنوارهٔ فیلم کن،‌ اعلام کردند جشنوارهٔ سال ۲۰۲۰ که بنا بود اواخر ماه ژوئن و اوائل ماه ژوئیه برگزار شود، به‌دلیل تلاش فرانسه برای مهار ویروس کرونا، به‌شکل همیشگی برگزار نخواهد شد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه شب گذشته اعلام کرد به منظور پیشگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا، جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی سال جاری، تا پیش از ۱۵ ژوئيه برگزار نخواهند شد.

در بیانیهٔ روز سه‌شنبهٔ برگزارکنندگان این جشنواره آمده است:‌ «برگزاری هفتادوسومین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم کن در تاریخِ تعیین شده میسّر نیست و دشوار بتوان تصور کرد که این جشنواره، امسال به‌شکل همیشگی برگزار شود.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هيئت برگزاری در ادامهٔ بیانیهٔ خود تصریح کرده است که تلاش خواهد کرد تا فیلم‌های جشنوارهٔ سال ۲۰۲۰ «به هر شکل ممکن» ارائه شوند و افزوده است که به‌زودی شیوهٔ ارائهٔ این آثار مشخص خواهد شد.

این درحالی است که برگزارکنندگان جشنوارهٔ پویانمایی اَنسی نیز روز ۷ آوریل اعلام کردند تازه‌ترین دورهٔ این جشنواره که بنا بود از ۱۵ تا ۲۰ ژوئن امسال برگزار شود لغو شده، اما همزمان ابراز امیدواری کردند که بتوانند نسخه‌ای آنلاین از این جشنواره را به‌شکل محدود برگزار کنند.

روز گذشته نیز برگزاری جشنوارهٔ تئاتر ۲۰۲۰ آوینیون به دلایل مشابهی لغو شده بود.