Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سخنگوی دولت اسپانیا: پاسخ ناکارآمد اتحادیه اروپا اعتماد شهروندان را سلب می‌کند

سخنگوی دولت اسپانیا:  پاسخ ناکارآمد اتحادیه اروپا اعتماد شهروندان را سلب می‌کند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماریا خسوس مونترو، سخنگوی دولت اسپانیا با مقایسه شرایط امروز اتحادیه اروپا با جنگ جهانی دوم گفت که عدم پاسخگویی مناسب اروپا اعتماد شهروندان این قاره را سلب خواهد کرد.

آگهی

ماریا خسوس مونترو، سخنگوی دولت اسپانیا روز چهارشنبه با مقایسه بحران شیوع کرونا در اروپا با جنگ جهانی دوم نسبت به سلب اعتماد شهروندان اروپایی از اتحادیه اروپا هشدار داد. 

وی  گفت: «اگر اعضای اتحادیه اروپا نتوانند به راه حل‌های جدی و مشترک در مبارزه با کرونا برسند، شهروندان اتحادیه اعتماد را خود به این اتحادیه از دست خواهند داد. »

به گفته این مقام دولت سوسیالیست اسپانیا، هدف اصلی از تاسیس اتحادیه اروپا پس از جنگ دوم جهانی، کمک و همبستگی بین کشورهای عضو بود.

خانم مونترو با خطاب قرار دادن مقامات اتحادیه اروپا گفت: «اروپا امروز در جنگ علیه یک همه گیری است و اتحادیه باید به این موضوع واقف باشد.»

سخنگوی دولت اسپانیا در گفتگو با شبکه ۳ تلویزیون دولتی اسپانیا تاکید کرد: «روزهای بحرانی را سپری می کنیم و پاسخ اروپا در این روزها می تواند در آینده اتحادیه تاثیرگذار باشد.»

وزیرکشاورزی اسپانیا، لوییز پلاناس نیز در گفتگو با دو شبکه رادیویی اعلام کرد که آینده اتحادیه اروپا در این روزها به توافقات مشترک اعضا بستگی دارد.

هفته گذشته در جلسه وزرای دارائی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، دوکشور آلمان و هلند، با پیشنهاد فرانسه و اسپانیا و ایتالیا، مبنی بر حذف موقت بدهی‌های مشترک کشورها برای تنظیم بودجه قویتر مخالفت کردند.

سه کشور اسپانیا و فرانسه و ایتالیا بیشترین ضررها را از شیوع ویروس کرونا دیده اند و در این سه کشور تاکنون بیش از ۴۳ هزار نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.

با این حال برخی از مقامات اروپایی می گویند که در جلسه سه شنبه آینده وزرای دارائی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، به نظر می رسد احتمالا جدی تری به تصویب می‌رسد.

هفته گذشته هم اورزولا فن درلاین، رئیس آلمانی کمیسیون اروپا اعلام کرد که کمک‌هایی تا سقف ۱۰۰ میلیارد یورو برای کشورهای عضو آسیب دیده از شیوع کرونا درنظر گرفته خواهد شد.

بحث حذف بدهی‌های کشورها در بودجه مشترک اروپایی، همواره مورد بحث و تنش میان کشورهای موسوم به شمالی، هلند و آلمان و کشورهای جنوبی، اسپانیا و ایتالیا بوده است. اما در هر حال حاضر و با گسترش بحران شیوع کرونا، فرانسه هم به کشورهای اصطلاحا جنوبی ملحق شده است تا با حذف موقت برخی از بدهی‌ها، دولت‌ها بتوانند بودجه بیشتری برای مقابله با بحران کرونا هزینه کنند.

بسیاری از موسسات اقتصادی اروپایی خبر از یک بحران بی سابقه اقتصادی در این قاره و جهان را می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه‌ اروپا برای مبارزه با کرونا ۱۵ میلیارد یورو به کشورهای آسیب‌پذیر کمک می‌کند

کل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شود

کارنامه فقرزدایی در اتحادیه اروپا: ۹۰ درصد شهروندان همچنان قادر به تهیه غذای مناسب هستند