تخفیف‌های چشمگیر‌ آبجوسازان محلی جمهوری چک زیر سایه کرونا

تخفیف‌های چشمگیر‌ آبجوسازان محلی جمهوری چک زیر سایه کرونا
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با شیوع ویروس کرونا و قرارگرفتن جمهوری چک در قرنطینه، بسیاری از آبجوسازان کوچک و محلی با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند. وب سایت نجات آبجو قصد دارد این آبحوسازان را از خطر ورشستگی برهاند.

آگهی

شهروندان جمهوری چک در میان بیشترین مصرف کنندگان مشروبات الکلی، خصوصا آبجو قراردارند. جمهوری چک هم چنین یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین آبجوسازهای قاره سبز است.

با شیوع ویروس کرونا و دستور حکومتی پس از قرنطینه، صدها آبجوساز کوچک و متوسط و میخانه های تولیدی در این کشور ضررهای زیادی متحمل شده اند و چشم انداز روشنی برای آینده ندارند.

در همین راستا، وب سایتی راه اندازی شده تا با تخفیف‌های چشم گیر آبجوهای مانده در انبارهای آبجوسازان محلی و کوچک را بصورت آنلاین بفروش برساند.

پرمیسل لکسا، یکی از مالکان آبجوسازی کوچک موریتس می گوید: « ما آبجوهای تولیدی خود را در بار خود و تنها یک بار دیگر می فروختیم که حالا هر دو بار بسته شده و برای ما معضلات فراوانی بوجودآورده است.»

آبجوسازی موریتز، در میان ۱۷۰ برند دیگر در سراسر کشور حالا سعی دارند از طریق وب سایت آبجوفروشی آنلاین «نجات آبجو» محصولات خود را بفروش برسانند.

وبسایت نجات آبجو از روز ۳۱ ماه مارس راه اندازی شده است تا نزدیک به شش میلیون بطری آبجو از ۱۷۰برند مختلف چک را به فروش برساند.

انجمن حمایت از آبجوسازها در جمهوری چک می گوید بحران کنونی که بواسطه شیوع کروناست «بیش از یک چهارم آبجوسازهای این کشور را به ورشکستگی می کشاند.»

آبجوسازهای کوچک در جمهوری چک معمولا توسط خانواده ها اداره و این کار بصورت موروثی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

میشال پوماهاک، مالک کارخانه خانوادگی «کایتین»، که در نزدیکی پراگ قرار دارد یکی از بنیانگذاران اصلی وب سایت «نجات آبجو» است، او می گوید: «[با وجود این وب سایت] امروز بدبین تر هم شده ام. از میانه‌های ماه مارس ۸۰ درصد از گردش مالی‌ام را از دست داده ام.»

تازه این آبجوساز کهنه کار می گوید وضعش نسبت به برخی از همکارانش که تنها در آبجوسازی‌های خود، بطری‌هایشان را عرضه می کنند، بهتر است چرا که آنها بطور کامل در طول یک هفته گردش مالیشان به صفررسیده است.

جمهوری چک در زمینه صنعت آبجوسازی، در اتحادیه اروپا مقام هفتم را دارد. البته آخرین امار منتشره مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی است.

در این کشور به گواه آمار و ارقام شش کارخانه بزرگ و زنجیره‌ای آبجوساز، ۳۰ آبجوساز متوسط و ۴۴۰ برند کوچک آبجوساز فعالیت دارند. نسبت به سال ۲۰۱۲ شمار آبجوسازهای محلی و کوچک افزایش کم سابقه ای داشته است و ۱۶۰ برند کوچک به فروشندگان و تولیدکنندگان محلی اضافه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع کرونا؛ بیش از ۳۰۰ خلبان در جمهوری چک داوطلب کمک به کادر درمانی شدند

زبان روسی و اصلاحات قضایی در گاگائوزیا؛ چالش‌های جدیدی که دولت مولداوی با آنها مواجه است

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»