کرونا در جهان؛ دونالد ترامپ در آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرد

کرونا در جهان؛ دونالد ترامپ در آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرد
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوکراین در حالی از نخستین قربانی بیماری کوید-۱۹ خبر داده‌ است که پیش از این تنها ۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا به صورت رسمی در این کشور ثبت شده بود.

آگهی

شمار جانباختگان کرونا در حالی در چین طی ۲۴ ساعت گذشته به هشت نفر رسید که بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت قاره اروپا هم اکنون به مرکز اصلی شیوع این ویروس تبدیل شده و بیش از هزار نفر در ایتالیا تاکنون قربانی بیماری کووید-۱۹ شده‌اند.

تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به این بیماری در سراسر جهان از پنج هزار نفر فراتر رفته است.

از سوی دیگر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفته است که این کشور با خطرناک‌ترین بحران بهداشتی یک قرن اخیر روبرو است.

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان در روز جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ را در این مطلب پیگیری کنید.

اعلام وضعیت اضطراری ملی در آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا در کشورش وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن «حیاتی» توصیف کردن شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشورش در هشت هفته پیش رو تصریح کرد: «برای امکان استفاده کامل از منابع دولت فدرال (برای مقابله با گسترش و پیشرفت ویروس کرونا) به صورت رسمی در کشور اعلام وضعیت اضطراری می‌کنم.»

آقای ترامپ در ادامه یادآور شد که با این تصمیم اجازه دسترسی به منابع مالی لازم و استفاده از بودجه ۵۰ میلیارد دلاری جهت مقابله با ویروس را فراهم می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از مسئولان هر یک از ایالت‌های کشورش خواست به صورت فوری مراکز رسیدگی و کمک رسانی به مبتلایان ویروس کرونا را دایر کرده و بیمارستان‌ها را نیز به فعال کردن و تدارک طرح‌های و برنامه های اضطراری جهت پاسخ گویی به نیازهای مردم آمریکا فراخواند.

رئیس جمهوری آمریکا که پیشتر به دلیل در دسترس نبودن کیت‌های ویژه تشخیص بیماری کووید ۱۹ در کشورش تحت انتقاد شدید قرار داشت همچنین وعده داد تا ظرفیت‌ها و امکانات لازم برای تست ویروس کرونا به زودی فراهم و در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد.

دونالد ترامپ همچنین ضمن دفاع از فرمان جدید مهاجرتی خود که امکان سفر اتباع اروپایی به آمریکا را ظرف یک ماه آینده ممنوع می‌کند، یادآور شد که بریتانیا نیز ممکن است به زودی به فهرست کشورهای اروپایی مشمول این محدودیت اضافه شود.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد که هیچ نشانه‌ای دال بر ابتلا به ویروس کرونا در وی وجود ندارد اما با این وجود وی نیز به زودی تست تشخیص بیماری کووید ۱۹ خواهد داد.

دونالد ترامپ اخیرا در جنوب کالیفرنیا با ژائیر بولسونارو ، همتای برزیلی‌اش و یکی از اعضای هیئت همراه وی که به ویروس کرونا مبتلا شده ملاقات کرده بود.

بر اساس آخرین گزارش رسمی ارائه شده از سوی منابع موثق دولتی در آمریکا با احتساب ۷ مورد مرگ جدید طی بیست و چهار ساعت گذشته تاکنون ۴۸ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا جان باخته‌اند.

از سوی دیگر با اضافه شدن ۵۱۰ مورد جدید ابتلا به این ویروس طی بیست و چهار ساعت گذشته شمار مبتلایان به بیماری کوید-۱۹ در ایالات متحده تا شامگاه روزجمعه به وقت اروپای مرکزی به ۲۲۰۷ نفر افزایش پیدا کرده است.

دانمارک و لهستان مرزهای خود را به روی اتباع خارجی بستند

دولت دانمارک اعلام کرد که برای تلاش جهت کاستن از سرعت انتشار و پیشرفت ویروس همه گیر کرونا از روز شنبه مرزهای خود را به روی اتباع خارجی می‌بندد.

مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک روز جمعه در جریان یک کنفرانس خبری ضمن اعلام این مطلب یادآور شد: به کلیه جهانگردان و اتباع خارجی که دلیل قانع کننده ای برای ورود به خاک دانمارک را نداشته باشند، مجوز ورود داده نمی‌شود.

به گفته نخست وزیر دانمارک شهروندان این کشور که در خارج از کشور به سر می‌برند از این قاعده مستثنی هستند و حمل و نقل کالا به داخل کشور نیز برغم این محدودیت به روال گذشته جریان خواهد داشت.

از سوی دیگر لهستان نیز در تصمیمی مشابه اعلام کرده است که مرزهای خود را به روی خارجی‌ها می بندد. دولت لهستان پیشتر نیز از اعمال محدودیت‌های ویژه و کنترل‌های پزشکی در مرزهای خود خبر داده بود.

آگهی

بر این اساس برخی دیگر از کشورهای اروپایی از جمله جمهوری چک، اسلوواکی، اوکراین نیز پیش از این از تصمیم برای بستن مرزهای خود به روی اتباع خارجی خبر داده بودند.

سوئیس تاکنون ۹ پست مرزی ثانوی خود با ایتالیا را بسته و برای ورود اتباع خارجی اقدام به بررسی شرایط افراد بر اساس قوانین شنگن کرده است.

آلمان نیز با استقرار تیم های ویژه در مرز خود با فرانسه اقدام به کنترل‌های ویژه پزشکی کرده است.

ثبت ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه؛ افزایش شمار مبتلایان در اسپانیا، آلمان و بریتانیا

وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه اعلام کرد که تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور به ۷۹ نفر رسیده است.

بنا به اعلام مسئولان فرانسوی ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نیز در این کشور به ثبت رسیده است. به این ترتیب شمار مبتلایان در فرانسه از ۲۸۷۶ به ۳۶۶۱ نفر افزایش یافت.

آگهی

در اسپانیا نیز ۱۱۸۸ مورد جدید ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا به ثبت رسیده است. تاکنون ۱۲۲ نفر در اسپانیا جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده اند.

از سوی دیگر در آلمان ۷۳۶ نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده اند. تاکنون هشت نفر در آلمان جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده اند.

بریتانیا نیز شامگاه جمعه اعلام کرد که طی بیست و چهار ساعت گذشته ۲۰۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

با احتساب آمار جدید شمار کل بیمارانی که در بریتانیا به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند به ۷۹۸ نفر افزایش پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش ویروس کرونا با یک قربانی تازه طی بیست و چهارساعت گذشته در مجموع جان یازده نفر را در بریتانیا گرفته است.

آگهی

کرونا در ایتالیا؛ مرگ ۲۵۰ نفر طی ۲۴ ساعت

مقامات ایتالیا روز جمعه اعلام کردند که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰ نفر در این کشور جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست دادند.

به این ترتیب تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در ایتالیا به ۱۲۶۶ نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در ایتالیا نیز طی ۲۴ ساعت از ۱۵۱۱۳ به ۱۷۶۶۰ نفر رسیده است. بنا به اعلام مقامات ایتالیا هم اکنون ۱۳۲۸ نفر از مبتلایان در بخش «مراقبت های ویژه» بستری هستند.

AP
تماشاخانه باستانی کولوسئوم در شهر رمAPCecilia Fabiano

ترکیه پروازهای خود به ۹ کشور اروپایی را متوقف کرد

ترکیه روز جمعه اعلام کرد که پرواز هواپیماهای خطوط هوایی این کشور به ۹ مقصد اروپایی از جمله فرانسه و آلمان برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا متوقف می‌شود.

بر این اساس به گفته وزیر حمل و نقل ترکیه از روز شنبه آینده تا هفدهم آوریل هیچگونه پروازی میان ترکیه و کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، نروژ، دانمارک، بلژیک، اتریش، سوئد و هلند انجام نمی‌شود.

آگهی

ترکیه پیشتر نیز از لغو کلیه پروازها به چین، کره جنوبی، ایران، عراق و ایتالیا و نیز ممنوعیت پروازهای ورودی از این کشورها خبر داده بود.

مسابقات فوتبال حرفه‌ای آلمان و فرانسه هم تحت تاثیر کرونا تعطیل شد

رقابت‌های فوتبال حرفه‌ای باشگاه‌های آلمان، بوندسلیگا نیز همانند چند لیگ دیگر اروپایی تحت تاثیر گسترش شیوع ویروس کرونا به صورت موقت تعطیل شد.

این برای نخستین بار پس از جنگ دوم جهانی است که رقابت‌های فوتبال لیگ فوتبال آلمان با متوقف کردن روند معمول خود تعطیل می‌شود.

بر این اساس مسابقات هفته بیست و ششم لیگ حرفه‌ای آلمان که قرار بود طی چهار روز آینده پشت درهای بسته برگزار شود به تاریخ دیگری موکول می‌شود.

لیگ فوتبال آلمان پیشتر پیشنهاد کرده بود که رقابت‌های بوندسلیگا از هفته آینده تا دوم آوریل به حالت تعلیق درآید، تصمیمی که با انتقاد شدید همراه شد و مسئولان برگزاری این مسابقات را بر آن داشت تا رقابت‌‌ها را از امروز جمعه سیزدهم مارس تعطیل کنند.

آگهی

همزمان مسئولان برگزاری رقابت‌های فوتبال باشگاهی فرانسه با اتخاذ تصمیمی فوری اعلام کردند که مسابقات لیگ ۱ و ۲ این کشور تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می‌آید.

به موجب این تصمیم مسابقات لوشامپیونه و لیگ دو فرانسه که قرار بود روزهای شنبه و یکشنبه این هفته برگزار شود، لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود.

بولسونارو: کرونا ندارم

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل روز جمعه اعلام کرد که به ویروس جدید کرونا مبتلا نشده است.

پیش از این برخی رسانه ها از جمله روزنامه اودیا (O dia) چاپ ریودوژانیرو گزارش داده بودند که رئیس جمهوری برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده است.

انتشار این گزارش ها باعث شد که کاخ سفید جلسه ای اضطراری تشکیل دهد. رئیس جمهوری برزیل هفته گذشته در جریان سفر به آمریکا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار کرده بود.

آگهی

ژائیر بولسونارو بین روزهای هفتم تا دهم مارس (۱۷ تا ۲۰ اسفند) به آمریکا سفر کرده بود.

پاکستان مرزهای خود را با ایران و افغانستان می‌بندد

پاکستان روز جمعه اعلام کرد که برای تلاش جهت کاستن از سرعت انتشار ویروس کرونا مرزهای خود با ایران و افغانستان را به طور کامل می‌بندند.

وزارت کشور پاکستان با اعلام این مطلب تصریح کرد که این تصمیم از روز شانزدهم مارس، در مرحله نخست برای یک دوره زمانی دو هفته‌ای اجرایی می‌شود.

پاکستان اتخاذ این تصمیم را در راستای منافع سه کشور توصیف کرده است.

نشست اضطراری سران گروه ۷ با ویدئوکنفرانس

رهبران کشورهای عضو گروه هفت روز دوشنبه با استفاده از ویدئوکنفرانس در نشستی اضطراری شرکت خواهند کرد.

آگهی

هدف از این نشست اضطراری هماهنگی کشورهای عضو برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا اعلام شده است. بنا به اعلام کاخ الیزه رئیس جمهوری فرانسه در این نشست با دیگر رهبران کشورهای عضو گروه هفت در مورد جنبه های بهداشتی، اقتصادی، مالی و تحقیقاتی بحران شیوع ویروس جدید کرونا گفتگو خواهد کرد.

موزه لوور در پاریس تعطیل شد

موزه لوور در پاریس، پایتخت فرانسه همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شد.

چند روز پیش شماری از کارکنان این موزه به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا دست از کار کشیده بودند. به دنبال مذاکره مدیریت موزه با این گروه از کارکنان، آنها کار خود را در نهایت از سر گرفته بودند.

موزه لوور بیشترین میزان بازدیدکننده در میان موزه های جهان را دارد. بنا به اعلام مسئولان موزه لوور این موزه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

از سوی دیگر کاخ ورسای یکی از پربازدیدترین مکان‌های توریستی جهان که سالانه میزبان حدود ده میلیون گردشگر از سراسر دنیا است نیز به دلیل گسترش بیماری کوید-۱۹ در فرانسه به صورت موقت تعطیل شد.

آگهی

دونالد ترامپ مرزهای بسته کشورش را عامل اصلی محدود شدن تلفات کرونا دانست

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی اعلام کرد که اگر مرزهای کشورش بسته نبود ویروس کرونا در ایالات متحده قربانی بیشتری می‌گرفت.

آقای ترامپ تاکید کرده است که اعمال محدودیت‌های شدید در مرزهای آمریکا در جلوگیری از ورود ویروس کرونا و تلفات این ویروس تاثیر مثبت داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا درحالی شمار موارد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشورش را ۴۰ نفر اعلام کرده است که بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها ۴۱ نفر در پی بیماری کوید-۱۹ در ایالات متحده جان باخته‌اند.

سوئیس کلیه مدارس را تعطیل کرد

سوئیس اعلام کرد که برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا و ادامه اقدامات پیشگیرانه برای کنترل بیماری کوید-۱۹ کلیه مدارس را تعطیل می‌کند.

دولت سوئیس همچنین اعلام کرده است که به منظور جبران خسارات احتمالی ناشی از متوقف شدن بخشی از فعالیت‌های اقتصادی در این کشور کمکی به ارزش ۱۰ میلیارد فرانک سوئیس در اختیار شرکت‌ها قرار می‌‌دهد.

آگهی

گفتنی است که با ثبت ۲۶۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، شمار مبتلایان به این ویروس تا ساعت ۱۶ بعد از ظهر به وقت اروپای مرکزی به ۱۱۳۵ مورد افزایش پیدا کرده است.

در این کشور همچنین تاکنون ۷ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کوید-۱۹ جان باخته‌اند.

اعلام وضعیت اضطراری و آماده باش ارتش در اسپانیا

دولت اسپانیا روز جمعه برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور اعلام وضعیت اضطراری کرد.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد که دولت از همه «امکانات» از جمله ارتش برای جلوگیری از شیوع بیشتر نوع جدید ویروس کرونا استفاده خواهد کرد.

وضعیت اضطراری در اسپانیا از روز شنبه آغاز خواهد شد و به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد یافت. وضعیت اضطراری به دولت اسپانیا اجازه خواهد داد که محدودیت رفت و آمد را به اجرا بگذارد.

آگهی

مقامات اسپانیا روز جمعه اعلام کردند که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور به ۱۲۰ نفر رسیده است. به گفته مسئولان اسپانیایی تاکنون ۴۲۰۹ نفر در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

تایید نخستین مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در اوکراین

اوکراین روز جمعه ثبت نخستین مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را تایید کرد.

اوکراین در حالی از نخستین قربانی بیماری کوید-۱۹ خبر داده‌ که تا پیش از این تنها ۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به صورت رسمی ثبت شده بود.

به گفته وزیر بهداشت اوکراین، فردی که در پی ابتلا به بیماری کوید-۱۹ جان باخته زنی ۷۱ ساله است که به دلیل داشتن نشانه‌های بیماری ذات الریه روز پنجشنبه در بیمارستان بستری شده بود.

شمار قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا به ۱۲۰ نفر رسید

شمار قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا با ۳۴ مورد افزایش به ۱۲۰ نفر رسید. بر اساس آخرین آمار تایید شده از سوی منابع رسمی تا ساعت ۱۴۳۰ به وقت اروپای مرکزی، ۳۴ مورد مرگ دیگر ناشی از ویروس کرونا در کشور اسپانیا به ثبت رسیده است.

آگهی

بر اساس همین گزارش در فاصله زمانی یاد شده ۱۰۶۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور مورد تایید قرار گرفته است.

با این احتساب شمار کل مبتلایان به بیماری کوید-۱۹ در اسپانیا تا بعد از ظهر روز جمعه سیزدهم مارس ۴۰۲۹ نفر و تعداد قربانیان این بیماری ۱۲۰ نفر گزارش شده است.

فرانسه اجتماع بیش از ۱۰۰ نفر را ممنوع کرد

فرانسه در ادامه اقدامات پیشگیرانه برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا و نیز مهار کامل این ویروس هرگونه اجتماع بیش از ۱۰۰ نفر را در سراسر کشور ممنوع اعلام کرد.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه که ظهر روز جمعه با بخش خبری شبکه یک این کشور گفتگو می‌کرد از اقدامات تازه برای جلوگیری از جهش چشمگیر انتشار بیماری کوید-۱۹ در اروپا و بالارفتن موارد ابتلا و مرگ ناشی از این بیماری در فرانسه خبر داد و تاکید کرد که بر اساس یک بخشنامه تازه که بلافاصله قابل اجرا خواهد بود کلیه اجتماعات و گردهمایی‌های بیش از یکصد نفر در سراسر کشور ممنوع است.

آقای فیلیپ ضمن تاکید بر اینکه کلیه تصمیم‌ها بر اساس مبانی علمی و رایزنی با بخش‌های علمی کشور اتخاذ شده، برگزاری رویدادهای با جمعیت زیاد را تسهیل کننده راه انتشار ویروس قلمداد و تاکید کرد بخشنامه جدید می‌تواند تبعات چشمگیری بر برنامه‌های تاتر و سینما و دیگر رویدادهای فرهنگی - ورزشی فرانسه داشته باشد.

آگهی

گفتنی است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پنجشنبه شب در نطقی تلویزیونی ضمن هشدار نسبت به جدی بودن بحران شیوع ویروس کرونا در کشورش و تاکید بر اینکه فرانسه در ابتدای راه مقابله با این ویروس قرار دارد از تعطیلی کلیه مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌ها خبر داد و توصیه کرد که حتی الامکان برخی در برخی از ادارات و شرکت‌ها رویه دورکاری در پیش گرفته شود.

بازی‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا به تعویق افتادند

یوفا از به تعویق افتادن بازی‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

طبق بیانیه اتحادیه فوتبال اروپا، این تصمیم به دلیل «شیوع کرونا» و همچنین «اقدام‌های دولت‌های مختلف» در این زمینه اتخاذ شده است.

تاکنون سری آ ایتالیا، بوندسلیگای آلمان، لالیگای اسپانیا، لوشامپیونه (لیگ فوتبال فرانسه) و لیگ برتر فوتبال انگلیس بازی‌های خود را لغو کرده‌اند.

در بیانیه یوفا آمده است که این بازی‌ها تا «اطلاع ثانوی» لغو می‌شوند. بازی‌های آینده این دو لیگ برای هفته آینده برنامه‌ریزی شده بودند.

آگهی
آسوشیتدپرس
هواداران فوتبال در اسپانیاآسوشیتدپرس

چهار شهر کاتالونیا قرنطینه شدند

چهار شهر در منطقه کاتالونیا در شمال شرقی اسپانیا با دستور دولت قرنطینه شدند. این اقدام دولت اسپانیا با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور اتخاذ شده است.

از ۷۰ هزار شهروندی که در چهار شهر ایگوالادا، بیلانبا دل کامی، سانتا مارگاریدا د منتبوی و اودنا زندگی می‌کنند خواسته شده تا در خانه‌های خود بمانند.

شیوع ویروس کرونا در چند روز اخیر در اسپانیا به شکل صعودی افزایش یافت.

سه سالمند در بیمارستان محلی ایگوالادا فوت کرد و ۴۹ نفر دیگر نیز آلوده شدند. پس از آن بود که گشت زنی پلیس محلی در جاده‌های این منطقه آغاز شد.

کرونا بر المپیک اثری ندارد

یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ خواستار تعویق زمان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن اعلام کرد با رئيس جمهوری آمریکا مکالمه تلفنی داشته و بازی‌های المپیک در زمان مقرر برگزار خواهد شد. آقای آبه اعلام کرد که با ترامپ بر سر برگزاری بازی‌های المپیک در زمان تعیین شده به توافق رسیده و دو کشور در خصوص گسترش همکاری‌های خود در رابطه با مبارزه با ویروس کرونا با یکدیگر هم‌نظر هستند.

آگهی

دونالد ترامپ هم با انتشار یک پست توییتری با تایید مکالمه‌اش با آبه ضمن تحسین ژاپنی‌ها برای آماده‌سازی و انجام بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ اعلام کرد که برگزاری این بازی‌ها برای ژاپن بسیار باارزش است و این امر به خوبی برای این کشور به انجام خواهد رسید.

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ قرار است از ۹ تا ۲۴ آگوست در شهر توکیو ژاپن برگزار شود.

بازگشایی فروشگاه‌های اپل در چین

کمپانی اپل اعلام کرد تمام ۴۲ شعبه این شرکت در چین از روز جمعه ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) بازگشایی خواهند شد. این در حالیست که اپل بیش از یک ماه پیش تصمیم گرفت به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی فروشگاه‌های خود را در چین تعطیل کند.

اپل در اواخر ماه ژانویه از کارمندان خود خواسته بود از سفر به مکان‌های پرخطر که احتمال ابتلابه ویروس کرونا در آنجا بالا است خودداری کنند و در نهایت در اوایل ماه فوریه، تمامی فروشگاه‌های خود را در چین موقتا تعطیل کرد.

این شرکت در ماه فوریه چیزی کمتر از یک میلیون گوشی تلفن همراه آیفون در چین فروخته و تقاضا برای تلفن‌های هوشمند در این کشور به نصف رسیده بود.

آگهی

سرمربی آرسنال به کرونا مبتلا شد

مایکل آرتتا، سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال آرسنال انگلستان اعلام کرد تست کرونای او مثبت است. آرتتا که در دو فصل اخیر به عنوان دستیار پپ گواردیولا در منچستر سیتی حضور داشت بعد از ناکامی‌های اونای امری، راهی امارات شد و به عنوان سرمربی بار دیگر به توپچی‌ها پیوست.

آسوشیتدپرس
مایکل آرتتا سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال آرسنال انگلستانآسوشیتدپرسFrank Augstein

باشگاه آرسنال پس از مثبت شدن تست کرونای مایکل آرتتا، اعلام کرد کمپ تمرینی این تیم لندنی بسته شده و تمام کسانی نیز که طی روزهای اخیر با مربی تیم در ارتباط بوده اند، تحت بررسی قرار خواهند گرفت.

آرتتا پس از مثبت شدن تست کرونا گفته است: « این خیلی ناامید کننده است. من بعد از اینکه احساس درد شدید داشتم، تست دادم و پاسخ تست مثبت بود. من به زودی یعنی زمانی که به من اجازه بدهند، به کارم برمی گردم.»

مسئولان اتحادیه فوتبال انگلستان اعلام کردند در جلسه‌ای با حضور مسئولین باشگاه‌های مختلف لیگ برتری، تصمیم گرفتند که تمام بازی‌های این لیگ به تعویق بیافتد.

در حالیکه مسئولان اتحادیه فوتبال انگلستان تاکنون در برابر هرگونه تاخیر یا تعویق مسابقات مقاومت می‌کردند حالا به نظر می‌رسد عدم برگزاری مسابقات دست‌کم برای کوتاه‌مدت تنها گزینه پیش‌روی فوتبال انگلستان است.

آگهی

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: قصد دارم تصمیم مهمی بگیرم، امیدم به خداست

شرکت‌های بزرگ اروپا از بیم کرونا صدها هزار سفر کارکنان خود را لغو کردند

ترامپ با شانس پیروزی به میدان نبرد انتخابات برمی‌گردد؛دیوان عالی آمریکا حکم دادگاه کلرادو را لغو کرد