Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

موزهٔ ویژهٔ اربابان قاچاق مخدرها در مکزیک

موزهٔ ویژهٔ اربابان قاچاق مخدرها در مکزیک
Copyright عکس از ای پی
Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«نوعی خودشیفتگی و ستایشِ شخصیت خود باعث می‌شود که اربابان مواد مخدر سلیقه‌ای عجیب‌پسند داشته باشند.»

آگهی

موزه‌ای در مکزیک به نمایش اشیا به‌دست آمده از قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر اختصاص دارد. در میان این وسایل کلت الماس‌نشانِ اِل‌چاپو نیز به چشم می‌خورد که می‌گویند قاچاقچی افسانه‌ای آمادو کاریلو،‌ ملقب به «ارباب آسمان‌» آن را به وی هدیه داده است.

خود کاریلو در سال ۱۹۹۷ هنگام جراحی صورت برای تغییر چهر‌ه جان باخت و ال چاپو با نام اصلی خواکین گوزمن سال ۲۰۱۹ در نیویورک به حبس ابد محکوم شد.

عکس از ای پی

همچنین جواهرات و لوازم منزل عجیب و حیوانات تاکسیدرمی شده در این نمایشگاه به چشم می‌خورد. نمایش این اشیاء درک بهتری از فرهنگ مواد مخدر و شیوهٔ زندگی آمیخته با آن در مکزیک ارائه می‌کند.

این موزه برای عموم باز نیست بلکه ويژهٔ بازدید مأموران اطلاعاتی و افسران نظامی‌ است که می‌خواهند با مواد مخدر و ابزارها و سلاح‌هایی که قاچاقچیان از آنها استفاده می‌کنند آشنا شوند.

خوزه رِوِلز، روزنامه‌نگاری است که چند کتاب دربارهٔ زندگی خدایان قاچاق مواد مخدر در مکزیک نوشته است. او در این باره، اسباب و وسایل عجیب و غریب متعلق به این افراد می‌گوید: «نوعی خودشیفتگی و ستایشِ شخصیت خود باعث می‌شود که اربابان مواد مخدر سلیقه‌ای عجیب‌پسند داشته باشند.»

عکس از ای پی
یک شیر تاکسیدرمی شده در موزه مواد مخدر مکزیکعکس از ای پی

این روزنامه‌نگار شرح همچنین می‌دهد که چطور اربابان مواد مخدر در آمریکای جنوبی،‌ گاه نوعی فرقه با حال و هوای مذهبی نیز برای خود دست و پا می‌کنند که با باورهای بومی آمیخته است.

موزهٔ مواد مخدر به وزارت دفاع ملی مکزیک تعلق دارد و از ۱۹۸۶ شروع به کار کرده است. این موزه ۱۰ سالن مختلف دارد که به جنبه‌های مختلف مسألهٔ مواد مخدر می‌پردازد و پیوسته با افزودن اشیائی تازه به‌روز می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعه ایرانی با ۴ کیلوگرم مخدر صنعتی در ترکیه بازداشت شد

ناو بریتانیا مواد مخدر به ارزش ۴ میلیون دلار را در خلیج عمان توقیف کرد

شادی و پایکوبی همزمان با برگزاری جشن «سینکو دی مایو» در مکزیک و آمریکا