Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت ترامپ به جنگ «گردشگری زایمان» رفت

دولت ترامپ به جنگ «گردشگری زایمان» رفت
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ترامپ در تدارک توصیب قانونی است که به موجب آن از مسافرت زنان باردار به آمریکا با هدف اخذ امتیاز شهروندی برای نوزادان متولد شده در ایالات متحده، جلوگیری خواهد شد.

آگهی

دولت ترامپ در تدارک تصویب قانونی است که به موجب آن از مسافرت زنان باردار به آمریکا با هدف اخذ امتیاز شهروندی برای نوزادان متولد شده در ایالات متحده، جلوگیری خواهد شد.

یک مقام رسمی دولت آمریکا ضمن اعلام این خبر ای‌بی‌سی گفت که این قانون با هدف رفع خطرات امنیت ملی و جرائم جنایی مرتبط با گردشگری زایمان تدوین شده است.

به گفته این مقام دولت آمریکا به زودی سیاست وزارت خارجه ایالات متحده مورد ویزاهای گردشگری در انطباق با قانون جدید تغییر خواهد کرد.

در همین حال کِن کوچینِلی، مدیر سابق موقت اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا و مرد شماره وزارت امنیت داخلی آمریکا خواستار اصلاح قانون اساسی این کشور به منظور تغییر شرایط اعطای تابعیت ایالات متحده شد.

او علت اصلی این اقدام را برای پایان دادن به اخاذی باندهای کلاهبرداری از مهاجران خارجی ضروری دانست. در مقابل جان کوهن، مقام ارشد وزارت امنیت داخلی دولت باراک اوباما تاکید کرد که تعداد پرونده‌های این گونه که در ازاء وعده تولد فرزند در آمریکا از مهاجران کلاهبرداری شده، بسیار اندک است و توجیه مناسبی برای درخواست اصلاح قانون اساسی نیست.

با این حال تام هومان، مدیر سابق اداره مهاجرت و امور گمرکی در گفتگو با فاکس نیوز گفت که که اعطای تابعیت به دلیل تولد در خاک آمریکا علت اصلی روند فزاینده مهاجرت های غیرقانونی در سال ۲۰۱۹ میلادی بوده است.

آقای هومان ضمن دفاع از تصویب قانون جدید منع گردشگری زایمان یاد آور شد، وضعیت فعلی حاوی یک بلیت طلایی برای مهاجرت غیرقانونی به آمریکاست ولی باید هر چه زودتر به این وضعیت پایان داد.

دولت آمریکا تاکنون از اعلام جزئیات پیش‌نویس این قانون را امتناع کرده و زمان احتمالی آغاز اجرای آن را نیز اعلام نکرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا دوباره مقررات بررسی تمکن مالی را برای صدور گرین کارت اجرا می‌کند

تصویب قانون جنجالی حمایت از زنان همجنس‌گرا و مجرد باردار در فرانسه

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری کدامند؟