پاپ در سال نو:‌ زنان میانجیان صلح اند و باید در تصمیم‌گیری‌ها باشند

آماده شدن زنان کلمبیا برای خوشآمدگویی به پاپ فرانسیس
آماده شدن زنان کلمبیا برای خوشآمدگویی به پاپ فرانسیس Copyright عکس از ای پی
Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیشوای کاتولیکهای جهان همچنین یادآوری کرد که برای داشتن جهانی بهتر باید با زنان به طرزی شایسته برخورد کرد.

آگهی

پاپ فرانسیس، پیشوای دینی کاتولیک‌های جهان در خطابهٔ خود به مناسبت سال نوی میلادی ضمن تأکید بر اهمیت نقش زنان در رسیدن به صلح،‌ خشونت علیه آنان را بی‌احترامی به خدا برشمرد و خواستار حضور هرچه بیشتر زنان در فرآیندهای تصمیم‌گیری جهانی شد.

وی که در میدان سنت پیتر واتیکان سخن می‌گفت بر استفادهٔ ابزاری جهان امروز از زنان انگشت گذاشت و تصحریح کرد : «تن زنان بارها در محراب نامقدس تبلیغات، هرزه‌نگاری و سودجویی قربانی می‌شود.» و همچنین افزود که زنان «دائما کتک می‌خورند،‌ به آنان توهین و تجاوز می‌شود و به روسپیگری و سقط جنین وادار می‌شوند».

پاپ فرانسیس اشاره نکرد که در دوران زمامداری او در واتیکان آیا جهان شاهد تغییری در رفتار کلیسای کاتولیک نسبت به زنان خواهد بود یا خیر. زنان نمی‌توانند در کلیسای کاتولیک کشیش شوند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشوای کاتولیکهای جهان همچنین متذکر شد که برای داشتن جهانی بهتر باید با زنان به طرزی شایسته برخورد شود.

وی گفت:‌ «اگر جهان بهتری می‌خواهیم که خانهٔ صلح باشد نه میدان جنگ، باید شأن هر زن در قلب آن جای داشته باشد.» و افزود‌: «زنان آورندگان و میانجیان صلح اند و باید کاملا در فرآیند تصمیم‌گیری دخیل باشند.»

پیشوای کاتولیک‌های جهان همچنین تأکید کرد که آنگاه که زنان «موهبت خود را به دیگران منتقل کنند»، جهان اتحاد و صلح بیشتری خواهد داشت و «پیروزی زنان پیروزی کلّ بشریت است.»

وی در رابطه با مسائل جاری کلیسا علیه چنددستگی هشدار داد و شر واقعی را از سوی آنانی دانست که بر تفاوت‌ها و‌ ایدئولوژی‌های متفاوت تأکید می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ عصبانیت پاپ فرانسیس در مراسم شب سال نو

پاپ: تولید کنندگان سلاح باعث جنگ می‌شوند اما مهاجران را نمی‌پذیرند

واتیکان بر ممنوعیت فراماسون‌ شدن کاتولیک‌ها تاکید کرد