Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ثبت «اتحاد مدنی» به جای ازدواج برای زوج‌های دگرجنسگرا در انگلستان و ولز قانونی شد

ثبت «اتحاد مدنی» به جای ازدواج برای زوج‌های دگرجنسگرا در انگلستان و ولز قانونی شد
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زوج های دگرجنسگرای هوادار ثبت «اتحاد مدنی» بر این باور هستند که این گزینه در مقایسه با ازدواج جنبه مذهبی و جنسیت‌زده ندارد.

آگهی

هزاران زوج دگرجنسگرا در انگلستان و ویلز از روز سه شنبه اجازه پیدا کردند که رابطه خود را به جای ازدواج به صورت «اتحاد مدنی» به ثبت برسانند.

ترزا می، نخست وزیر پیشین بریتانیا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که تغییر قانون در این زمینه کمک خواهد کرد تا منافع آن دسته از زوج‌های دگرجنسگرا که به دنبال این هستند که به رابطه‌شان با یکدیگر بدون ازدواج جنبه رسمی ببخشند، حفظ شود.

نخست وزیر سابق بریتانیا گفته بود که قانون «اتحاد مدنی» تضمین می کند که همه زوج‌ها، چه همجنسگرا و چه دگرجنسگرا، در زندگی گزینه‌های یکسانی داشته باشند.

بنا به اعلام دولت بریتانیا حدود ۸۴ هزار زوج دگرجنسگرا احتمالا در سال ۲۰۲۰ با استفاده از قانون جدید زوج خود را به صورت «اتحاد مدنی» ثبت خواهند کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قانون تا پیش از این تنها به زوج های همجنسگرا اجازه ثبت «اتحاد مدنی» می داد. زوج‌ها در این شیوه از ثبت رابطه می توانند در زمینه مالکیت، وراثت و اخذ مالیات از حقوقی مشابه افرادی که ازدواج کرده اند برخوردار شوند.

ربکا استاینفلد و چارلز کیدن، یکی از اولین زوج‌هایی بودند که روز سه شنبه رابطه خود را به صورت «اتحاد مدنی» در لندن به ثبت رساندند. این زوج پیش از در سال ۲۰۱۸ علیه دولت به دلیل عدم امکان ثبت «اتحاد مدنی» خود اقامه دعوی کرده بودند. دیوان عالی بریتانیا نیز در این پرونده به نفع این زوج دگرجنسگرا رای داده بود.

زوج‌های دگرجنسگرای هوادار ثبت «اتحاد مدنی» بر این باور هستند که این گزینه در مقایسه با ازدواج جنبه مذهبی و جنسیت زده ندارد.

ثبت «اتحاد مدنی» زوج های همجنسگرا در سال ۲۰۰۵ میلادی در بریتانیا قانونی شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: تعریف ازدواج در قانون اساسی روسیه باید محدود به پیوند زن و مرد باشد

یونیسف: ۱۱۵ میلیون پسر در جهان پیش از ۱۸ سالگی ازدواج کرده‌اند

کدام کشور اروپایی دارای بیشترین نرخ ازدواج است؟