پایان شوک هزارتومانی دلار؛ ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و طلا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پایان شوک هزارتومانی دلار؛  ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و طلا
کپی رایت  عکس از رویترز

بانک مرکزی ایران نرخ عرضه دلار در شبکه رسمی صرافی‌ها را به پایین‌تر از ۱۳ هزارتومان رساند. رخدادی که به کاهش بیشتر قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران دامن زد.

با ثبت قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی در تابلو صرافی‌های تحت مدیریت بانک مرکزی ایران، نرخ رسمی دلار در پایان معاملات روز پنج‌شنبه با نرخ روز شنبه پیش یکسان شد وجهش ۹۰۰ تومانی نرخ رسمی دلار طی معاملات هفته گذشته خنثی شد.

در همین حال، نرخ دلار آزاد نیز با عقب نشینی از مرز ۱۳ هزارتومان به پایین‌تر از نرخ خود در آغاز معاملات هفته کاری جاری رسید.

قیمت هر یورو هم در پایان معاملات هفته جاری در بازار رسمی به ۱۴ هزار ۲۰۰ تومان رسید که ۵۰ تومان پایین‌تر از نرخ آزاد بود.

در بازارهای جهانی نیز قیمت هر اونس طلا طی معاملات ظهر پنج‌شنبه ۲ دلار کاهش یافت و به هزار و ۴۷۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. همزمانی این کاهش با افت نرخ دلار در بازار ایران موجب شد تا سیر نزولی قیمت سکه و طلا در بازار تهران ادامه یابد.

قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در پایان معاملات هفته کاری جاری به کمتر از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار پایین‌تر از ۴۴۸ هزار تومان معامله شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید