Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هشدار سازمان ملل: قحطی جان ۵.۵ میلیون نفر را در سودان جنوبی تهدید می‌کند

هشدار سازمان ملل: قحطی جان ۵.۵ میلیون نفر را در سودان جنوبی تهدید می‌کند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اعلام کرده است که برای تامین غذای مردم گرسته سودان جنوبی در نیمه اول سال ۲۰۲۰، فورا به ۲۷۰ میلیون دلار نیاز دارد.

آگهی

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه هشدار داد که قحطی جان بیش از ۵.۵ میلیون نفر در سودان جنوبی را تهدید می کند.

خشکسالی و بدنبالش جاری شدن سیل در این کشور آفریقایی محصولات زراعی را نابود کرده است. این شرایط همراه با بی ثباتی شدید سیاسی، وضعیتی بحرانی در این کشور ایجاد کرده است.

برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اعلام کرده است که برای تامین غذای مردم گرسنه سودان جنوبی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، به ۲۷۰ میلیون دلار نیاز فوری دارد و برای تمامی سال به ۱.۵ میلیارد دلار بودجه نیاز است. این سازمان درباره گرسنگی گسترده در جوانترین کشور جهان هشداد داده است.

متیو هالینگورث، مدیر برنامه جهانی غذا در سودان جنوبی می گوید: «همه عوامل دست به دست هم داده‌اند که در سال ۲۰۲۰ میلادی با قحطی مواجه شویم مگر آنکه دست به اقدامات فوری بزنیم و بتوانیم مواد غذایی به مناطق سیل زده برسانیم.»

او همچنین افزوده است که اگر سازمان ملل نتواند پیش از آغاز فصل باران کمک‌های غذایی را به مناطق سیل زده برساند، دسترسی به بسیاری از مناطق دور افتاده غیرممکن خواهد شد.

هالینگورت همچنین افزوده است که مجموعه‌ای از مزارع با ۷۳ هزار تن ذرت خوشه‌ای، ارزن و ذرت در اثر سیل از بین رفته‌اند و همچنین دهها هزار راس گاو، بز، و مرغ تلف شده‌اند.

برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد گفته است که تقریبا یک میلیون نفر در سودان جنوبی تحت تاثیر سیل هستند و به کمک نیاز دارند.

پس از پایان جنگ داخلی و استقلال سودان جنوبی در سال ۲۰۱۳، تولید نفت در این کشور آغاز شده است. جنگ داخلی در سودان باعث کشته شدن ۴۰۰ هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها نفر شد و هنوز هم پس از استقلال درگیری‌های بین قومی در این کشور گاه و بی گاه رخ می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: شمار نیازمندان به کمک‌های بشردوستانه ۴۰ درصد افزایش یافته است

سودان پس از سی سال ممنوعیت مصرف الکل را برمی‌دارد

گرسنگی شدید در سودان جنوبی؛ خشونت‌ها مانع ارسال کمک‌های غذایی است