سفیر آمریکا در سازمان ملل: فشار حداکثری علیه ایران را ادامه می‌دهیم

کلی کرفت،‌ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد
کلی کرفت،‌ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد Copyright رویترز آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانم کرفت تهدید کرد که اگر «رفتار مخرب» ایران ادامه پیدا کند ابزارهای دیگری در اختیار آمریکا است که به موقع از آنها استفاده خواهد کرد.

آگهی

کلی کرفت،‌ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در نخستین کنفرانس خبری خود پس از انتصاب در این سمت برای ایران خط و نشان کشید و تهدید کرد که فشار حداکثری بر ضد تهران ادامه خواهد یافت.

خانم کرفت روز جمعه در جریان یک نشست خبری سخن می‌گفت یادآور شد که دولت ترامپ کاراز فشار حداکثری بر ضد ایران را حفظ خواهد کرد و در صورتی که تهران به «رفتارهای مخرب» خود ادامه دهد از «ابزارهای دیگری» استفاده خواهد کرد.

کلی کرفت در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص ناآرامی های اخیر در ایران و رفتار سرکوبگرانه حکومت با معترضان که در پی افزایش قیمت بنزین به خیابان‌ها آمده بودند تاکید کرد: «آنچه برای من مهم تلقی می شود این است که دولت با مردم بسیار بد رفتار کرده است.» وی همچنین یادآور شد که شاهد هیچ تغییری از سوی حکومت ایران به خصوص در خاورمیانه نیست.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین ایران را یک «بازیگر بد» در منطقه توصیف کرد و گفت: «تا زمانی که کارزار فشار حداکثری آمریکا به نتیجه برسد شاهد ناآرامی هایی در لبنان، سوریه، یمن و جاهای دیگر خواهیم بود.»

خانم کرفت تهدید کرد که اگر «رفتار مخرب» ایران ادامه پیدا کند ابزارهای دیگری در اختیار آمریکا است که به موقع از آنها استفاده خواهد کرد.

وی خطاب به رهبران ایران و عراق دو کشوری که بیش از چهارصد تن از ساکنانش در پی ناآرامی های اخیر جان باخته اند،‌ تاکید کرد که آنها باید متوجه شوند که آمریکا با هرگونه خشونت بر ضد معترضان مخالف است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید کرد که لازم است دولت های ایران و عراق از سرکوب و خشونت دست بکشند و ضمن گوش دادن به مطالبات معترضان و به خصوص به خواسته های نسل جوان، اجازه دهند مردم به صورت مسالمت آمیز دست به تظاهرات بزنند.

نماینده جدید ایالات متحده که از ماه سپتامبر ماموریت خود را در سازمان ملل متحد آغاز کرده در ادامه ضمن پرداختن به دیگر موضوعات و چالش های بین المللی از جمله وضعیت حاکم در سودان،‌ مناقشه فلسطین با اسرائیل،‌ با اشاره به نشست اعضای شورای امنیت برای بررسی آزمایش های موشکی جدید کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ از ماه مه سیزده موشک بالیستیک با برد کوتاه را آزمایش کرده که این اقدامات نگرانی های زیادی را در میان کشورهای جهان برانگیخته است.

گفتنی است که ایالات متحده آمریکا در حال حاضر ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد را در دست دارد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در حالی به استفاده از دیگر ابزارها برای کنترل رفتارهای مخرب ایران اشاره کرده که یک مقام آمریکایی نیز به تازگی تهران را به دست داشتن در حمله به پایگاه هوایی «بلد» در عراق متهم کرده است.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیویورک تایمز: ایران زرادخانه مخفی موشک‌های بالستیک در عراق دارد

آمریکا: ایران احتمالا بیش از هزار نفر را در اعتراض‌های اخیر کشته است

دادگاهی در آمریکا، ایران و سوریه را برای قتل یک نفر در اسرائيل به پرداخت ۱۹۱ میلیون دلار محکوم کرد