توییت ترامپ در توضیح سخنش درباره معترضان ایرانی: حمایت می‌کنیم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
توییت ترامپ در  توضیح سخنش درباره معترضان ایرانی: حمایت می‌کنیم
Copyright  رویترز

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پس از آن که در یک نشست خبری گفت از معترضان ایرانی حمایت نمی‌کند، در صفحه توییتر خود اعلام کرد کشورش از معترضان «شجاع» ایران حمایت می‌کند.

ترامپ که برای شرکت در نشست سران ناتو به لندن رفته است در مصاحبه تلویزیونی و در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او درباره اعتراضات ایران و حمایت از معترضان در ناآرامی‌های اخیر این کشور پرسید، گفت: «نمی‌خواهم دراین باره اظهارنظر کنم اما پاسخ من به این پرسش "نه" است.»

رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پس از این مصاحبه، در صفحه توییترش نوشت : «ایالات متحده آمریکا از مردم معترضان شجاع ایران که برای آزادی تظاهرات می‌کنند حمایت می‌کند.»

سخنان متناقض رئیس جمهوری آمریکا در فاصله چند دقیقه بار دیگر توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. او که برای شرکت در هفتادمین نشست ناتو در لندن به سر می‌برد در دیدار خود با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا درباره اظهارنظرش درباره ایران گفت که منظور عدم حمایت مالی از معترضان ایرانی بوده است.

دونالد ترامپ در روز سه‌شنبه در اظهارنظر دیگری در مورد اعتراض‌های اخیر ایران همچنین گفته بود که رژیم ایران شمار زیادی از مردم و به تعبیر او «شاید هزاران نفر» را کشته است.