جان کری ائتلافی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی راه‌اندازی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جان کری ائتلافی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی راه‌اندازی کرد

«جان کری»، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز یکشنبه بطور رسمی از راه اندازی ائتلافی برای مبارزه با بحران اقلیمی خبر داد.

این ابتکار که «جنگ جهانی صفر» نامیده شده است شخصیت‌های سیاسی با پیشینه‌های متفاوت، ستارگان سینما و موسیقی را در بر می گیرد.

ائتلاف جان کری برای مبارزه با تغییرات اقلیمی از سوی شخصیت‌هایی مشهوری چون لئوناردو دی‌کاپریو، اما واتسون، آرنولد شوایتزینگر، بیل کلینتون و مادلین آلبرایت حمایت شده است.

این ابتکار در آستانه افتتاح اجلاس بین‌المللی اقلیمی «کوپ ۲۵» در مادرید، پایتخت اسپانیا آغاز به کار می کرد. این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مسیر خروج از توافق اقلیمی پاریس گام بر می دارد.

وب سایت این ائتلاف نوشته است: «ما ائتلافی از افراد متفاوت را دور هم جمع کرده‌ایم تا جهان را وادار کنیم در برابر بحران اقلیمی مسئول باشد به همان شکلی که برای پیروزی در جنگ جهانی دوم بسیج شدیم. برای دستیابی به هدف انتشار صفر کربن و ایجاد میلیون‌ها شغل جدید به این جنبش بپیوندنید.»

جان کری در مصاحبه‌ای گفته است که هیچ کشوری کاری برای تغییرات اقلیمی انجام نمی دهد در حالی که ما باید با این مسئله مانند یک جنگ رفتار کنیم.

به نوشته نیویورک تایمز حدود ۶۰ شخصیت تاکنون از این ائتلاف حمایت کرده‌اند. جان کری و دیگر شخصیت‌های عضو این ائتلاف قرار است از ماه ژانویه جلساتی را در سراسر آمریکا برگزار و درباره این موضوع با مردم گفتگو کنند.