معترضان عراقی بار دیگر کنسولگری ایران در نجف را آتش زدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
معترضان عراقی بار دیگر کنسولگری ایران در نجف را آتش زدند
Copyright  عکس از آرشیو خبرگزاری فرانسه

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع پلیس اعلام کردند که معترضان عراقی برای بار دوم در طول یک هفته اخیر کنسولگری ایران در شهر نجف را آتش زدند.

رسانه‌های عراقی ار تلاش آتش‌نشانان برای مهار آتش خبر می‌دهند در حالیکه برخی از رسانه‌های داخل ایران می‌گویند که آتش در محل کنسولگری ایران مهار شده است.

چهارشنبه گذشته نیز گروهی از معترضان عراقی کنسولگری ایران در شهر نجف یورش برده بودند و این مکان را آتش زدند. کارکنان کنسولگری ایران قبل از این حادثه تحت حفاظت‌های امنیتی، ساختمان را تخلیه کرده بودند. دولت عراق یک روز بعد، این حمله را محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

بغداد محکوم کرد: آتش زدن کنسولگری ایران در نجف بازتاب دهنده موضع ما نیست

یک ماه پیش نیز، معترضان عراقی به کنسولگری ایران در شهر کربلا حمله کرده بودند. به گفته شاهدان، معترضان در کربلا با بالا رفتن از دیوار کنسولگری پرچم ایران را پایین کشیدند و به جای آن پرچم عراق را بالا بردند.

اعتراض‌های ضد دولتی عراق در اوایل ماه اکتبر گذشته (مهر ماه) در پایتخت و برخی از شهرهای مذهبی شیعه‌نشین آغاز شد که بزرگترین تظاهرات از زمان سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ محسوب می‌شود. طبق آمار برخی از خبرگزاری‌های بین‌المللی تاکنون بیش از ۴۳۰ نفر در جریان درگیری‌های معترضان با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند. این اعتراض‌ها باوجود استعفای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق هنوز فروکش نکرده است.

بیشتر بخوانید:پارلمان عراق با استعفای دولت عادل عبدالمهدی موافقت کرد