Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتانیاهو: ایران علاوه بر همسایگانش به شهروندان خودش نیز حمله می‌کند

نتانیاهو: ایران علاوه بر همسایگانش به شهروندان خودش نیز حمله می‌کند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل می‌گوید که ایران نه‌تنها به همسایگان خود و اسرائیل حمله می‌کند بلکه به مردم خودش نیز حمله می‌کند.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به رویدادهای اخیر ایران گفت که ایران «علاوه بر حمله به همسایگانش و ما [اسرائیل]، به مردم خودش نیز حمله می‌کند».

وی امروز یکشنبه، سه آذر در آغاز جلسه کابینه اسرائیل با اعلام این که در هفته‌های اخیر «آن‌ها صدها شهروند ایرانی را قتل عام کرده‌اند»، تاکید کرد: «این یک رژیم استبدادی است که شخصیت و ماهیت واقعی آن در سراسر جهان در معرض دید قرار دارد. این بزرگترین رژیم تروریستی جهان حتی نسبت به شهروندان خود است.»

افزایش بهای بنزین که بامداد جمعه ۲۴ آبان به‌طور ناگهانی در ایران اجرایی شد، در شهرهای مختلف اعتراض‌های خیابانی را در پی داشت. طبق آخرین گزارش عفو بین‌الملل که جمعه گذشته منتشر شد، در اعتراض‌های اخیر در ایران دست‌کم ۱۱۵ نفر کشته شده‌اند. با این حال این سازمان تاکید کرده که شمار واقعی جان‌باختگان بسیار بیشتر است.

این یک رژیم استبدادی است که شخصیت و ماهیت واقعی آن در سراسر جهان در معرض دید قرار دارد. این بزرگترین رژیم تروریستی جهان حتی نسبت به شهروندان خود است
بنیامین نتانیاهو
نخست وزیر اسرائیل

نتانیاهو در جلسه دولت از همه کشورهای جهان که به گفته وی به «صلح و ثبات در منطقه و جهان علاقه‌مند هستند» دعوت کرد که به تلاش‌ها برای فشار بیشتر و بیشتر بر ایران بپیوندند و همچنین زمانی که اسرائیل علیه «تجاوز» ایران اقدام می‌کند از این کشور حمایت کنند.

نتانیاهو این سخنان را درحالی مطرح کرد که دادستان عمومی اسرائیل روز پنجشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) به‌طور رسمی علیه وی، به اتهام سوءاستفاده از اعتماد، دریافت رشوه و فریب اعلام جرم کرده بود و این نخستین حضور وی در جلسه کابینه پس از این ماجرا بود.

با این حال وی تمام این اتهام‌ها را رد کرده و می‌گوید در سمت خود باقی می‌ماند و از خود دفاع می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو برای افزایش فشار بر تهران با پمپئو دیدار می‌کند

عفو بین‌الملل: شمار کشته شده‌های اعتراض‌های ایران دست‌کم ۱۴۳ نفر است

نحوه تامین یارانه ۵۰ هزارتومانی؛ درآمد دولت ایران از گرانی بنزین چقدر است؟