Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهوری مستعفی بولیوی ادعای خیابان‌خوابی کرد

رئیس جمهوری مستعفی بولیوی ادعای خیابان‌خوابی کرد
Copyright عکس از صفحه توئیتر رسمی اوو مورالس
Copyright عکس از صفحه توئیتر رسمی اوو مورالس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوو مورالس پس از استعفاء از مقام ریاست جمهوری بولیوی و پناهندگی به مکزیک تصویری از خیابان‌خوابی و آوارگی خود منتشر کرد. اقدامی که دستمایه تمسخر او با به راه افتادن ‌هشتگ چالش‌قربانی در شبکه‌های اجتماعی شده است.

آگهی

اوو مورالس پس از استعفاء از مقام ریاست جمهوری بولیوی تصویری از خیابان‌خوابی و آوارگی خود منتشر کرد. اقدامی که دستمایه تمسخر او با به راه افتادن ‌هشتگ چالش‌قربانی در شبکه‌های اجتماعی شده است.

آقای مورالس که نزدیک به ۱۴ سال بر مسند ریاست جمهوری بولیوی تکیه زده بود، روز سه‌شنبه با انتشار تصویری از خود در توئیتر، مدعی شد که نخستین شب را پس از استعفا بدون سرپناه و در حاشیه خیابان‌ سپری کرده است.

او که پس اتهام تقلب در انتخابات و فراگیر شدن اعتراض‌ها در بولیوی ناچار به استعفا از سمت خود شد، در این توئیت بار دیگر رقبای سیاسی خود را به «کودتا از طریق همدستی با پلیس» متهم کرد.

آقای مورالس همچنین از نیروهای امنیتی تحت امرش به خاطر محافظت و کمک تشکر کرد و با دریغ و افسوس خطاب به مردم کشورش نوشت: «این وضع کنونی من است (اشاره به عکس)، در این وضعیت دوران رهبری‌ام را مرور می‌کنم.»

انتشار این پیام آقای مورالس بلافاصله با موجی از واکنش‌های منفی کاربران توئیتر در بولیوی مواجه شده، به طوری که آنها با ایجاد هشتگ چالش‌قربانی، عکس و ادعای خیابان‌خوابی رئیس جمهوری سابق را به باد انتقاد و تمسخر گرفتند.

ادواردو مارِنو، تصویر اولین شبی را که به دلیل مشت و لگدهای فرزندان و همسرش همانند ایام مجردی ناچار شده روی زمین بخوابد با هشتگ چالش‌قربانی منتشر کرده است.

یک شهروند دیگر هم با ویرایش عکس آقای مورالس، صحنه‌سازی او را دستاویز طنز تصویری قرار داده است.

جوانی به نام کارلوس آلبرتو نیز با پیوستن به چالش‌قربانی با کنایه به قابل باور نبودن تصویر آقای مورالس، خود را از طرفداران جنبش جدید رئیس جمهوری سابق معرفی کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مورالس؛ از اوج تا فرود رئیس جمهوری که نماد تغییرات بود

اوو مورالس از ریاست جمهوری بولیوی استعفاء داد

سناتور صریح اللهجه و دوچرخه‌سوار در مکزیک به عنوان نامزد مخالفان دولت انتخاب شد