در پی وقوع زمین‌لرزه فعالیت یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه موقتا متوقف شد

در پی وقوع زمین‌لرزه فعالیت یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه موقتا متوقف شد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است یک بازبینی دقیق توسط اپراتور این مرکز هسته‌ای همچنین آژانس امنیت هسته‌ای به عمل آید. این اقدام احتیاطی پس از آن در دستور کار قرار گرفت که یکی از ۵ حسگر زلزله در نیروگاه هسته‌ای کرواس در منطقه اردش فرانسه شروع به ارسال علائم هشدار کرد.

آگهی

در پی بروز زمین‌لرزه روز دوشنبه ۱۱ نوامبر در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای کرواس در منطقه اردش فرانسه، مقامات این کشور برای دست‌کم سه روز کار راکتورهای این نیروگاه را متوقف کردند.

قرار است یک بازبینی دقیق توسط اپراتور این مرکز هسته‌ای همچنین آژانس امنیت هسته‌ای به عمل آید. این اقدام احتیاطی پس از آن در دستور کار قرار گرفت که یکی از ۵ حسگر زلزله در این مرکز، شروع به ارسال علائم هشدار کرد.

نیروگاه هسته‌ای کرواس به زمین‌لرزه‌هایی تا قدرت‌ ۵.۲ در مقیاس ریشتر مقاوم است. این در حالی است که بزرگی زمین لرزه روز دوشنبه در کانون خود ۵.۴ در مقیاس ریشتر بوده است.

با این زمین لرزه که در شهرهای مجاور نظیر لیون نیز احساس شد، ۲۰۰ خانه در روستای کوچک «تی» واقع در غرب مون‌پولیه تخریب شد و ۴ نفر مصدوم شدند. ده‌ها نفر نیز شب را در سالن‌های ورزشی سرپوشیده گذراندند.

توقف کار موقت سه راکتور نیروگاه به معنی خارج شدن ۲۷۰۰ مگاوات ظرفیت تولید برق فرانسه از مدار است.

نیروگاه هسته‌ای ۳۶۰۰ مگاواتی کرواس در سال ۱۹۸۴ میلادی به بهره‌برداری رسید و ۴ تا ۵ درصد برق مورد نیاز فرانسه را تولید می‌کند.

بیش از ۷۶ درصد برق فرانسه توسط نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور تولید می‌شود.

بیشتر بخوانید:

https://www.loctier.com/knowledge/eposter.php
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین‌لرزه کرواسی به تنها نیروگاه هسته‌ای اسلوونی آسیبی نرساند

خطر نشت مواد رادیواکتیوی در نیروگاه حادثه دیده فرانسه وجود ندارد

بی اعتنایی مقامهای فرانسوی به حادثه در نیروگاه هسته ای این کشور