برایان هوک: ایران برای شبه نظامیان عراق و سوریه ۱۶ میلیارد دلار هزینه کرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شبه نظامیان حشد شعبی در عراق
شبه نظامیان حشد شعبی در عراق   -   کپی رایت  رویترز

آمریکا می گوید که ایران همچنان به حمایت مالی از گروه های شبه نظامی در عراق و سوریه ادامه می دهد و در این زمینه تاکنون میلیاردها دلار هزینه کرده است.

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی العربیه عربستان با طرح این ادعا تصریح کرد: ایران ۱۶ میلیارد دلار برای کمک به شبه نظامیان در عراق و سوریه هزینه کرده است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که همزمان با سفر استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا به خاورمیانه، ایالات متحده به تازگی به همراه ۶ کشور عرب تحریم‌هایی علیه ۲۵ شرکت، بانک و فرد مرتبط با «حمایت‌های ایران از گروه‌های شبه نظامی» از جمله حزب الله لبنان را اجرایی کرده است.

بر اساس بیانیه ای که وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه منتشر کرد کشورهای بحرین، قطر، کویت، عمان، عربستان سعودی و امارات عربی متحده در اجرای این تحریم ها ایالات متحده را همراهی می کنند.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا ۲۱ مورد از اهداف این تحریم مشمول شرکت‌ها و بانک‌های حامی نیروهای مقاومت بسیج جمهوری اسلامی است و ۴ هدف نیز به افراد وابسته به حزب الله لبنان مربوط می‌شود که عامل هماهنگی عملیات این گروه در عراق بوده‌اند.

بیشتر بخوانید: