Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش تند ترامپ به قطعنامه رسمی شدن تحقیقات استیضاح خود

واکنش تند ترامپ به قطعنامه رسمی شدن تحقیقات استیضاح خود
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه رسمی شدن استیضاح دونالد ترامپ را تصویب کردند.

آگهی

اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده در یک رای گیری تاریخی، پنج شنبه، کابوس شب هالووین را برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رقم زدند و قطعنامه رسمی شدن روند استیضاح وی را به تصویب رساندند.

به این قطعنامه‌ای که نمایندگان دموکرات آن را به بحث و بررسی گذاشته بودند، ۲۳۲ نماینده مجلس نمایندگان رای موافق و ۱۹۶ نماینده دیگر رای مخالف دادند.

دونالد ترامپ در اولین واکنش به رای مجلس نمایندگان در صفحه توئیتر خود نوشت شاهد «بزگترین ساحره گیری تاریخ آمریکا» هستیم.

به موجب این قطعنامه تمام جلسات تحقیقات مربوط به استیضاح آقای ترامپ بصورت علنی برگزارخواهد شد. یکی از مهم ترین اتفاقات امروز حضور نانسی پلوسی درزمان اعلام آرای امروز و برعهده گرفتن جلسه بصورت کامل بود.

اکثریت در مجلس نمایندگان برخلاف کنگره آمریکا با حزب دموکرات است و به نظر می رسد هیچ کدام از وکلای جمهوریخواه مجلس نمایندگان به این قانون رای نداده اند. در میان مخالفان این طرح هم چنین نام دو نماینده دموکرات دیده می شود.

جمهوریخواهان نمایندگان دموکرات را متهم کردند که تصویب این طرح طی روندی کاملا یک سویه و بدون اقناع نمایندگان مخالف انجام داده اند.

استیو اسکالیز، نماینده جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان تصویب این طرح را مشابه روش و متدهای اتحاد جماهیر شوروی خواند. کوین مک کارتی، سخنگوی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان گفت: «هیچ چیز قانع کننده ای در سخنان نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان برای تصویب این طرح وجودندارد و تصویب این قانون مایه شرمساری کشور است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنم

نامه کاخ سفید به نانسی پلوسی: با تحقیقات استیضاح همکاری نمی‌کنیم

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد