اسرائیل: حمله موشکی حزب‌الله لبنان به پهپاد ما ناکام بود

پهپاد اسرائیلی
پهپاد اسرائیلی   -  Copyright  رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی

در بیانیه ارتش اسرائیل بدون اشاره به جزئیات بیشتر آمده است: «موشکی از خاک لبنان به سوی پهپاد ارتش اسرائیل شلیک شد اما به هدف اصابت نکرد.»

حزب الله لبنان روز پنجشنبه از شلیک موشک به سوی یک پهپاد اسرائیلی در آسمان لبنان خبر داد. اسرائیل می گوید این حمله موشکی ناکام بوده است. در بیانیه ارتش اسرائیل بدون اشاره به جزئیات بیشتر آمده است: «موشکی از خاک لبنان به سوی پهپاد ارتش اسرائیل شلیک شد اما به هدف اصابت نکرد.»

از سوی دیگر جنبش حزب الله نیز در بیانیه ای که شبکه تلویزیونی المنار آنرا منتشر کرد با اشاره به رویارویی و مقابله با یک پهپاد اسرائیلی بر فراز جنوب لبنان تاکید کرده است با استفاده از سلاح های متناسب این پهپاد را مجبور به ترک منطقه کرده است.

این تقابل نظامی در حالی صورت می گیرد که حزب الله بارها از حملات پهپادی اسرائیل به بیروت و مناطق تحت قلمرو این جنبش در جنوب لبنان خبرداده و در مواردی نیز به از سرنگون کردن پهپاد های اسرائیلی خبر داده بود.

منابع نظامی لبنان روز سیزدهم اکتبر اسرائیل را به فرستادن یک پهپاد شناسایی بر فراز حومه بیروت متهم کرده و در ماه اوت نیز از پرواز دو پهپاد انفجاری بر فراز این منطقه خبر داده بودند.

بیشتر بخوانید:

حزب الله که جایگاه مهمی در عرصه سیاسی لبنان را به خود اختصاص داده و در دولت و پارلمان این کشور نمایندگانی دارد بارها اعلام کرده که مصمم به رویارویی نظامی با تهاجم های هوایی و زمین اسرائیل است.

آخرین رویارویی نظامی بزرگ میان حزب الله و اسرائیل به سال ۲۰۰۶ باز می گردد که در جریان آن بیش از ۱۲۰۰ نفر از جمله شمار زیادی غیرنظامی لبنانی کشته شدند. این تقابل نظامی به مدت یک ماه به طول انجامید و در طرف اسرائیلی دست کم ۱۶۰ کشته برجای گذاشت که اغلب آنها را غیرنظامیان تشکیل می دادند.

مطالب مرتبط