Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ مون جین لی با طلای گرند اسلم ابوظبی از گمنامی درآمد

جودو؛ مون جین لی با طلای گرند اسلم ابوظبی از گمنامی درآمد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جودوکار کره جنوبی که رتبه ۴۰۶ جهانی را در اختیار دارد در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی از گرجستان را با امتیازهای وازاری و ایپون از پیش رو برداشت تا در نخستین حضور در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود.

آگهی

دومین روز رقابت های گرنداسلم جودو در ابوظبی با درخشش یک ستاره از اسلوونی استارت خورد.

بهترین جودوکار زن

تینا ترستنیاک، جودوکار اسلوونیایی که قهرمانی المپیک را در کارنامه دارد با درخشش در روز دوم رقابت های گرنداسلم ابوظبی عنوان بهترین جودوکار زن را از آن خود کرد.

ترستنیاک در دور مقدماتی رقابت های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم با برتری مقابل حریفان به دور نهایی راه یافت و با شکست جودوکاران صاحب عنوانی از ونزوئلا و کوبا در نیمه نهایی و فینال برای پنجمین بار بر سکوی نخست مسابقات گرند اسلم قرار گرفت.

او پس از دریافت مدال طلای خود از دستان دبیر کل شواری ورزش شارجه احساسش را اینگونه بیان کرد: «اصلا آسان نیست گرچه به ظاهرساده به نظر بیاید. باید منتظر ماند تا یک فرصت خوب بدست بیاوری. گاهی اوقات نمی توانی از این فرصت ها استفاده کنی اما اینجا خوشبختانه توانستم از فرصت ها بهترین بهره را ببرم.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت به یک جودوکار ترک تعلق گرفت. بیلال چیلوقلو، جودوکار دسته منهای ۷۳ کیلوگرم ترکیه در مبارزه پایانی این وزن موفق شد با اجرای فن کوچی گاکه و کسب امتیار وازاری در ثانیه های پایانی وقت قانونی آرتور مارجلیدون کانادایی را شکست دهد.

بیلال چیلوقلو بدین ترتیب برای نخستین بار پس از شش سال کشورش را صاحب مدال طلای مسابقات گرنداسلم کرد.

جودوکار ترک پس از دریافت مدال طلای خود از دستان نایب رئیس فدراسیون بین المللی تک بال گفت: «نخستین فن خود را به راحتی اجرا کردم اما حریف با حملات من آشنا بود. بنابر این ناچار شدم تاکتیک خودم را عوض کنم و فن دیگری را به کار بندم. این فن زیبا را به خوبی در ثانیه های پایانی اجرا کردم و به واسطه این امتیاز وازاری توانستم در پایان برتری را از آن خود کنم.»

طلا و نقره ۷۰ کیلوگرم برای هلند

کیم پولینگ، در فینال تمام هلندی رقابت های وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان موفق شد با اجرای فن «اوسوتوگاری» مقابل هموطن اش سان فن دیک امتیار پیروزی بخش ایپون را از آن خود کند و صاحب گردن آویز طلا شود.

پولینگ مدال طلای خود را از دستان یکی از میهمانان فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

کار بزرگ جودوکار کره ای

مون جین لی، جودوکار کره جنوبی که رتبه ۴۰۶ جهانی را در اختیار دارد روز درخشانی را در ابوظبی سپری کرد.

این جودوکار کم نام و نشان در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی از گرجستان را با امتیازهای وازاری و ایپون از پیش رو برداشت تا در نخستین حضور در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود.

جودوکار کره ای از کسب این افتخار بسیار خوشحال بود و مدال زرین خود را از دستان میهمان دیگر فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم تورنمنت را سالی کان وی، جودوکار زن بریتانیایی در دیدار رده بندی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم مقابل حریفی از ونزوئلا به اجرا درآورد که امتیاز ایپون و مدال برنز را برایش به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش ژاپنی‌ها در آخرین روز رقابت‌های جودو، گرند اسلم اوساکا

جودو؛ تدی رینر افسانه ای در برزیل تاج‌گذاری کرد

تکرار تاریخ‌سازی؛ تاجیکستان با شکست امارات و صعود به یک چهارم نهایی در کنار استرالیا قرار گرفت