Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تبلیغ ضد مسیحیت و یهودیت حزب عدالت و توسعه در شهر قونیه ترکیه

 تبلیغ ضد مسیحیت و یهودیت حزب عدالت و توسعه در شهر قونیه ترکیه
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان حزب عدالت و توسعه تبلیغاتی را علیه معتقدان به دین یهودیت و مسیحیت در سراسر شهر قونیه نصب کرده اند که واکنش های بسیاری را برانگیخته است.

آگهی

تبلیغات حزب حاکم در ترکیه، عدالت و توسعه، در شهر قونیه جنجال های زیادی بپا کرده است. حزب عدالت و توسعه در سطح گسترده ای یکی ازآیه های قرآن، آیه ۵۱ از سوره مائده، را در ایستگاه های اتوبوس و سطح شهر قرار داده است که به گفته منتقدان در آن به دشمنی با مسیحیان و یهودیان توصیه می شود. در این تبلیغ می بینیم که از صلیب و ستاره داوود، دو نماد مسیحیت و یهودیت، خون می بارد.

مضمون اصلی آیه به فارسی این است: «ای اهل ایمان، یهود و نصاری را به دوستی مگیرید، آنان بعضی دوستدار بعضی دیگرند، و هر که از شما مؤمنان با آنها دوستی کند به حقیقت از آنها خواهد بود؛ همانا خدا ستمکاران را هدایت نخواهد نمود.»

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و رهبر حزب عدالت و توسعه یکی از متحدان اصلی غرب در منطقه خاورمیانه و ترکیه تنها عضو ناتو از این منطقه است. برخی از منتقدان در اروپا می گویند با چنین طرز تفکری چگونه است که رئیس جمهوری ترکیه هم چنان یکی از اصلی ترین متحدان غرب به حساب می آید.

قونیه یکی از شهرهای گردشگری ترکیه به حساب می آید، شهری که بدلیل واقع شدن مقبره مولانا در آن، توریست های زیادی را به این کشور می کشاند. حامیان این شاعر مشهور فارسی زبان او را یکی از نمادهای مدارا و آشتی ملت ها و مذاهب می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه آلمان درخواست حذف یک مجسمۀ ضدیهود از دیوار کلیسا را نپذیرفت

حمله با کوکتل مولوتوف به تهیه کننده برزیلی فیلمی که مسیح را همجنسگرا نشان داد

ترکیه آماده ساخت یک پایگاه دریایی در قبرس برای رقابت با یونان است