Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گروه ویژه اقدام مالی برای ششمین و آخرین بار به ایران مهلت داد

گروه ویژه اقدام مالی برای ششمین و آخرین بار به ایران مهلت داد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (موسوم به FATF) در بیانیه‌ای اعلام کرد به ایران برای آخرین بار تا چهار ماه دیگر (فوریه ۲۰۲۰) فرصت می‌دهد به معاهده پالرمو و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم بپیوندد.

آگهی

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (موسوم به FATF) در بیانیه‌ای اعلام کرد به ایران برای آخرین بار تا چهار ماه دیگر (فوریه ۲۰۲۰) فرصت می‌دهد تا به معاهده پالرمو و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم بپیوندد.

طبق این بیانیه، اگر تا قبل از فوریه ۲۰۲۰ ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم و پالرمو طبق استاندارهای این گروه نپیوندد، گروه ویژه اقدام مالی، تمام اقدام‌های مقابله‌ای علیه ایران را باز می‌گرداند.

این گروه که مقر آن در پاریس قرار دارد در ژوئن گذشته برای بار پنجم مهلت چهار ماهه خود را تمدید کرده بود که این مهلت این ماه به سر رسید و برای بار ششم و آخر، مهلت تازه‌ای داده شد.

در حال حاضر کره شمالی تنها کشور حاضر در لیست سیاه «اف ای تی اف»، یا لیست کشورهای پرخطر به لحاظ مالی، است. سازمان ویژه اقدام مالی ایران را به‌طور موقت از این لیست خارج کرده و با دادن فرصت چندین باره از این کشور خواسته است تا اقدامات مد نظر این گروه را اجرایی کند.

در میان کشورهای جهان به جز ایران، کنگو نیز هنوز به لایحه مقابله با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) نپیوسته است.

از چهار لایحه مورد نظر گروه ویژه اقدام مالی تا کنون لوایح «اصلاح قانون مبارزه با تروریسم» و «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» از سوی ایران تصویب شده است. با این حال لوایح الحاق دولت ایران به کنوانسیون‌های بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و مقابله با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که در دی ماه سال گذشته و در پی تصویب مجلس و رد شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شروع نشست FATF در پاریس؛ حساب‌های بانکی ایرانیان در خارج بسته می‌شود؟

آغاز نشست ۶ روزه FATF در پاریس؛ تلاش پاکستان برای خروج از مسیر ایران و کره‌شمالی

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟