نخستین پاسگاه شناور بدون سرنشین پلیس در دوبی رونمایی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ماکت پاسگاه شناور پلیس در نمایشگاه فناوری جیتکس دوبی
ماکت پاسگاه شناور پلیس در نمایشگاه فناوری جیتکس دوبی   -   کپی رایت  وبسایت پلیس دوبی   -  

نخستین پاسگاه شناور بدون سرنشین پلیس در نمایشگاهی در دوبی رونمایی شد.

ماکت این پاسگاه شناور که قرار است پس از ساخته شدن در جزایر موسوم به «جزایر جهان» در سواحل خلیج فارس به آب انداخته شود، روز چهارشنبه ۱۷ مهر در نمایشگاه فناوری جیتکس دوبی در حضور شیخ سیف بن زاید، وزیر کشور و عبدالله خلیفه مری، فرمانده کل پلیس دوبی رونمایی شد.

«جزایر جهان» مجموعه‌ای از جزیره‌های مصنوعی است که در به شکل نقشه جهان در سواحل دوبی ساخته شده و ویلاهایی به شکل اسب آبی در آن ساخته شده است. در این جزایر هنوز جرم و جنایتی روی نداده، اما طراحان و کارشناسانی که ایده ساخت چنین پاسگاهی را دادند، بر این باورند که با توجه به افزایش جمعیت ساکن در این جزایر کوچک نیاز به احداث پاسگاه‌های شناور بدون سرنشین در آن مکان روز به روز بیشتر می‌شود.

نصب پاسگاه شناور در کنار این مناطق به گونه‌ای خواهد بود که افراد بتوانند کارهای عادی مانند پرداخت جریمه رانندگی یا جز آن را حتی بدون نیاز به حضور فیزیکی به افسر یا کارمند پلیس در محل انجام بدهند.

«کلایندینست» شرکت مبدع این نوع سازه، متخصص ساخت هتل‌ و ویلای شخصی در جزایر توسعه‌نیافته است و قرار است نخستین پاسگاه شناور را در کنار یکی از ویلاهای اسب‌ آبی در این منطقه بسازد. خود این ویلاهای اسب آبی نیز محصول این شرکت ساختمانی هستند.