رکورد شکنی فیلم جوکر در گیشه سینماهای آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رکورد شکنی فیلم جوکر در گیشه سینماهای آمریکا
کپی رایت  Reuters

تازه‌ترین فیلم تولیدی شرکت برادران وارنر با فروش ۹۳.۵ میلیون دلاری آخر هفته در گیشه آمریکای شمالی رکورد موفقیت در ماه اکتبر را در هالیوود جابجا کرد.

فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس و بازیگری واکین فینیکس روی پرده رفته است، به زندگی جوکر این شخصیت منفی در دنیای کمیک استریپ بتمن می‌پردازد. این فیلم پیش‌تر برنده جایزه شیر طلایی فستیوال ونیز ۲۰۱۹ شده بود.

از زمان پخش اولیه جوکر منتقدان نسبت به خشونت زیاد در صحنه‌های فیلم هشدار داده‌اند، با این حال به نظر می‌رسد این هشدارها و همچنین درجه بندی فیلم در رده خشن بر فروش آن تاثیری نداشته است چرا که فیلم موفق شده است از اکران خود در ۴.۳۷۴ سینما درآمدی معادل ۹۳.۵ میلیون دلار تنها در یک آخر هفته کسب کند.

این میزان اقبال عمومی، رکورد پیشین فروش در ماه اکتبر را که با ۸۰ ملیون دلار متعلق به فیلم ونوم تولید شرکت سونی بود شکسته است.

همزمان با اکران فیلم، تدابیر امنیتی و حضور پلیس در محل سینماها تشدید شده است. در تابستان سال ۲۰۱۲ و به هنگام اکران فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، شخص مسلحی با ماسک که خود را جوکر معرفی می‌کرد به روی تماشاگران آتش گشود که طی آن ۱۲ تن کشته و ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند.

فروش جوکر در سینماهای جهان نیز با استقبال گسترده مواجه بوده است به نحوی که با فروش ۱۴۰ میلیون دلاری در ۲۲ هزار سینما، فروش افتتاحیه فیلم در مجموع به رقم ۲۳۴ میلیون دلار رسیده است.

فیلم‌های هالیوود در سال ۲۰۱۹ تا کنون ۸.۶۴ میلیارد دلار فروش داشته‌اند که این میزان ۵ درصد کاهش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: