Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ناپدید شدن یک مقام ارشد روس که برای اداره اطلاعات آمریکا جاسوسی می‌کرد

ناپدید شدن یک مقام ارشد روس که برای اداره اطلاعات آمریکا جاسوسی می‌کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش روزنامه روسی «كومرسانت» این مقام احتمالا فردی به نام «اولگ اسمولنكف» است كه به همراه همسرش آنتونینا و سه فرزندش در حالی که در ژوئن سال ۲۰۱۷ برای تعطیلات به مونته‌نگرو رفته بودند، به صورت ناگهانی ناپدید شده است.

آگهی

روسیه بطور رسمی تایید کرد یکی از مقامات پیشین کرملین که متهم به جاسوسی برای سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سی‌آی‌اِی) بوده، ناپدید شده است. روسیه می‌گوید در جستجوی این فرد است. 

پیش‌تر رسانه‌های آمریكا نوشته بودند که این فرد در سال ۲۰۱۷ میلادی در دولت روسیه شناسایی شده و به همین دلیل به ایالات متحده رفته است.

به گزارش روزنامه روسی «كومرسانت» این مقام احتمالا فردی به نام «اولگ اسمولنكف» است كه به همراه همسرش آنتونینا و سه فرزندش در حالی که در ژوئن سال ۲۰۱۷ برای تعطیلات به مونته‌نگرو رفته بودند، به صورت ناگهانی ناپدید شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد که بر اساس داده‌های بانک اطلاعات وزارت روسیه، مفقود شدن اسمولنکوف از سوی مقامات رسمی اعلام شده و اکنون مقامات در جستجوی او هستند.

بیشتر بخوانید:

رسانه‌های آمریكایی از این مرد روس که خبرچین ایالات متحده خوانده می‌شود، به عنوان یک منبع سطح بالا در سی‌آی‌اِی یاد كرده‌اند.

کرملین تایید کرده است که اسمولنکوف در نهاد ریاست جمهوری روسیه مشغول به کار بوده است اما در اواخر سال ۲۰۱۶ از کار برکنار شده است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که فردی با هویتی شبیه او در ایالات ویرجینیای آمریکا ساکن است و روسیه از طریق اینترپل از ایالات متحده خواسته است تا محل زندگی احتمالی آقای اسمولنكف را شناسایی کند.

برخی دیگر نیز احتمال داده‌اند که این فرد و اعضای خانواده او پس از شناسایی کشته شده‌اند.

از آنجا که براساس قوانین روسیه کارمندان نهاد ریاست جمهوری اجازه سفر به کشورهای حوزه بالکان را ندارند، مقاماتی که به اولگ اسمولنكف اجازه سفر به بالکان را دادند نیز اخراج شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا پیشنهاد مبادله جاسوس با روسیه را رد کرد

صربستان روسیه را به جاسوسی متهم کرد

کارمند وزارت دفاع ایران به «جرم جاسوسی برای سیا» اعدام شد