در پی آتش‌سوزی در یک مدرسه قرآنی در لیبریا دست‌کم ۳۰ کودک جان خود را از دست دادند

آتش سوزی در مدرسه قرآنی در لیبریا
آتش سوزی در مدرسه قرآنی در لیبریا Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اغلب کشته شدگان نوجوانان ۱۰ تا ۲۰ ساله بودند و در میان آنها تنها دو بزرگسال به چشم می خورد که هر دو از معلمان مدرسه بوده اند.

آگهی

در پی آتش‌سوزی در یک مدرسه اسلامی در لیبریا دست‌کم ۳۰ کودک جان خود را از دست دادند.

بنا به گزارش منابع دولتی درجریان این آتش سوزی که شامگاه سه شنبه در یکی از مدارس قرآنی مونروویا، پایتخت لیبریا روی داده دو معلم مدرسه نیز کشته شده اند.

دفتر ریاست جمهوری لیبریا با تایید این خبر به نقل به نقل از نیروهای امدادی از کشته شدن دست کم سی نفر خبرداده و تصریح کرده است که ژرژ وه‌آ، رئیس جمهوری این کشور در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه خود را به محل حادثه رسانده است.

بنا به گزارش دفتر ریاست جمهوری لیبریا اغلب کشته شدگان نوجوانان ۱۰ تا ۲۰ ساله بودند و در میان آنها تنها دو بزرگسال به چشم می خورد که هر دو از معلمان مدرسه بوده اند.

در این گزارش به علت و منشا اصلی آتش سوزی اشاره ای نشده و تنها این موضوع یادآوری شده که شعله های آتش از بام ساختمان، محل برگزاری کلاس های مدرسه قرآنی و نیز خوابگاه دانش آموزان آن زبانه کشیده است.

به گفته یک مسئول این موسسه آموزشی آتش سوزی نیمه های شب و زمانی روی داده که دانش آموزان مدرسه قرآنی به خواب عمیق فرورفته بودند. وی در ادامه تصریح کرد که پس از وقوع آتش سوزی و مطلع شدن از آن به محل حادثه شتافته و در میان کودکان جسد دست ۳۷ نفر به همراه دو معلم را شناسایی کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط سقف مدرسه در کنیا ۷ دانش آموز را به کام مرگ فرستاد

لیبریا: کشف موارد جدید ابتلا به ویروس ابولا

یونیسف: بخاطر ابولا ۷۰ هزار کودک لیبریایی شناسنامه ندارند