کویت بدنبال پرواز پهپاد ناشناس در آسمانش؛ همراه با عربستان تحقیق می‌کنیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کویت بدنبال پرواز پهپاد ناشناس در آسمانش؛ همراه با عربستان تحقیق می‌کنیم
کپی رایت  Francisco Anzola

دولت کویت روز یکشنبه اعلام کرد که در حال تحقیق دربارۀ پهپاد ناشناسی است که گفته می‌شود در حریم هوایی این کشور دیده شده است. کویت می‌گوید پس از حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، این تحقیقات را در هماهنگی با ریاض و دیگر کشورها انجام می‌دهد.

دولت کویت در پیامی توییتری اعلام کرد: «رهبری امنیتی تحقیقات لازم را در موضوع مشاهدۀ یک پهپاد بر فراز ساحل شهر کویت آغاز کرده و اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام خواهد داد.»

در پیام دیگری نیز آمده است که شیخ جابر المبارک الصباح، نخست‌وزیر کویت به افسران نظامی و امنیتی دستور داده است تا تدابیر امنیتی را در تاسیسات حیاتی این کشور تشدید کنند و تمام اقدامات لازم را «برای محافظت از امنیت کویت» انجام دهند.

پیش از این برخی رسانه‌های عراقی اعلام کرده بودند که حمله روز شنبه به تاسیاست نفتی عربستان از داخل قلمرو عراق که با کویت هم مرز است، انجام شده است.

عراق، کشوری که شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در آن قدرت زیادی دارند، این ادعاها را رد کرده است. بغداد هشدار داده است که هرکسی را که از عراق به عنوان بستری برای انجام حمله در منطقه استفاده کند، مجازات خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: