Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کویت بدنبال پرواز پهپاد ناشناس در آسمانش؛ همراه با عربستان تحقیق می‌کنیم

کویت بدنبال پرواز پهپاد ناشناس در آسمانش؛ همراه با عربستان تحقیق می‌کنیم
Copyright Francisco Anzola
Copyright Francisco Anzola
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شیخ جابر المبارک الصباح، نخست‌وزیر کویت به افسران نظامی و امنیتی دستور داده است تا تدابیر امنیتی را در تاسیسات حیاتی این کشور تشدید کنند و تمام اقدامات لازم را «برای محافظت از امنیت کویت» انجام دهند.

آگهی

دولت کویت روز یکشنبه اعلام کرد که در حال تحقیق دربارۀ پهپاد ناشناسی است که گفته می‌شود در حریم هوایی این کشور دیده شده است. کویت می‌گوید پس از حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، این تحقیقات را در هماهنگی با ریاض و دیگر کشورها انجام می‌دهد.

دولت کویت در پیامی توییتری اعلام کرد: «رهبری امنیتی تحقیقات لازم را در موضوع مشاهدۀ یک پهپاد بر فراز ساحل شهر کویت آغاز کرده و اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام خواهد داد.»

در پیام دیگری نیز آمده است که شیخ جابر المبارک الصباح، نخست‌وزیر کویت به افسران نظامی و امنیتی دستور داده است تا تدابیر امنیتی را در تاسیسات حیاتی این کشور تشدید کنند و تمام اقدامات لازم را «برای محافظت از امنیت کویت» انجام دهند.

پیش از این برخی رسانه‌های عراقی اعلام کرده بودند که حمله روز شنبه به تاسیاست نفتی عربستان از داخل قلمرو عراق که با کویت هم مرز است، انجام شده است.

عراق، کشوری که شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در آن قدرت زیادی دارند، این ادعاها را رد کرده است. بغداد هشدار داده است که هرکسی را که از عراق به عنوان بستری برای انجام حمله در منطقه استفاده کند، مجازات خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کویت: حامل پیام‌هایی از سوی ایران برای بحرین و عربستان سعودی بودیم

تنش بین تهران و واشنگتن؛ از نگرانی کویت تا پرواز پهپاد سپاه بر فراز ناو آمریکا

وال استریت ژورنال: سامانه دفاع موشکی آمریکا از اردن، بحرین و کویت برچیده می‌شود