Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پارلمان پرتغال ساخت موزه برای بزرگداشت دیکتاتور سابق را محکوم کرد

جو بایدن
جو بایدن Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود اینکه پنج دهه از مرگ آنتونیو ده الیویرا سالازار می گذرد اما اختلاف نظر درباره میراث سیاسی او در پرتغال همچنان ادامه دارد.

آگهی

پارلمان پرتغال روز چهارشنبه طرح احداث موزه ای برای گرامیداشت یاد آنتونیو ده الیویرا سالازار، دیکتاتور سابق این کشور را محکوم کرد.

گروهی از فعالان سیاسی و زندانیان سیاسی سابق پرتغال به پارلمان این کشور بابت طرح احداث این موزه شکایت کرده بودند.

موزه اختصاص یافته به آنتونیو ده الیویرا سالازار قرار بود در سانتا کومبا داو، زادگاه او ساخته شود. مقامات محلی در سانتا کومبا داو تاکید کرده اند که هدف از ساخت این موزه تجلیل از آنتونیو ده الیویرا سالازار نیست.

با وجود اینکه پنج دهه از مرگ آنتونیو ده الیویرا سالازار می گذرد اما اختلاف نظر درباره میراث سیاسی او در پرتغال همچنان ادامه دارد.

اعضای پارلمان پرتغال روز چهارشنبه به قطعنامه ای که حزب کمونیست این کشور ارائه کرده بود رای مثبت دادند. در این قطعنامه ساخت موزه گرامیداشت یاد آنتونیو ده الیویرا سالازار «توهین به یاد و خاطره قربانیان دیکتاتوری» در این کشور توصیف شده است.

احزاب چپگرای پرتغال به این قطعنامه رای مثبت دادند. این در حالی است که دو حزب راستگرای مخالف دولت در رای گیری شرکت نکردند.

بیش از ۱۷ هزار نفر تاکنون یک طومار اینترنتی در محکومیت طرح ساخت موزه آنتونیو ده الیویرا سالازار را امضاء کرده اند. این در حالی است که بیش از ۲۰۰ نفر از بازماندگان سرکوب مخالفان در زمان دیکتاتوری آنتونیو ده الیویرا سالازار در نامه ای به دولت پرتغال به طرح ساخت این موزه اعتراض کرده بودند.

مقامات محلی در سانتا کومبا داو تصمیم گیرنده نهایی در مورد طرح ساخت این موزه خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم پرتغال با ماریو سوآرش خداحافظی کردند

رای دهندگان پرتغالی در انتخابات پارلمانی با نتیجه‌ای نامعلوم به پای صندوق‌ می‌روند

تشکر فرانسه از عمان پس از آزادی لوئی آرنو؛ دست‌کم۳ شهروند دیگر فرانسه همچنان در ایران زندانی‌ هستند