آمریکا فروش سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار را ممنوع می‌کند

آمریکا فروش سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار را ممنوع می‌کند
Copyright haiberliu
Copyright haiberliu
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کار با هدف کاهش مصرف این نوع سیگارها در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های آمریکا انجام می‌شود.

آگهی

دولت ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که به‌زودی فروش سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار را ممنوع خواهد کرد. این کار با هدف کاهش مصرف این نوع سیگارها در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های آمریکا انجام می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت آمریکا، تا چند هفتۀ دیگر فروش همۀ طعم‌ها غیر از طعم واقعی تنباکو (از جمله نعنایی، انبه یا توت فرنگی) ممنوع خواهد شد.

مقامات وزارت بهداشت اعلام کردند این کار نه از آن‌رو که این طعم دهنده‌ها مضر هستند بلکه به این دلیل که نسل کاملی از جوانان را معتاد به نیکوتین کرده و سالها تلاش دولت برای ترک عادت سیگار کشیدن مردم جامعه را هدر داده‌اند، خطرناک هستند و باید از بازارهای فروش جمع‌آوری شوند.

بنا بر تحقیقات، یک چهارم دانش آموزان آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی مصرف کنندۀ این نوع سیگارها بوده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز از این تصمیم دفاع کرد. او روز چهارشنبه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «بسیاری فکر می‌کنند که سیگارهای الکترونیکی عالی هستند. در حالی که اینگونه نیست و این نوع سیگارها نیز مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند.»

این نشست خبری از جنبه‌ای دیگر نیز خبرساز شد. آقای ترامپ در زمان اظهارنظر دربارۀ خطرات سیگار الکترونیک، با اشاره به همسرش ملانیا ترامپ که در کنارش نشسته بود و در ستایش تلاشهای او در تربیت فرزندشان بارون ترامپ گفت: «بانوی اول نیز در این راه قدم برداشته است. او یک پسر دارد....» آقای ترامپ به‌سرعت حرفش را اصلاح می‌کند و می‌گوید: «ما یک پسر داریم...». گویا تازه به یاد آورد که پسر ملانیا پسر او نیز هست. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید

اگر می‌خواهید وزنتان را کاهش دهید، متخصصان این سه راهکار «موثر» را پیشنهاد می‌دهند

راست‌آزمایی یک باور سیگاری‌ها؛ آیا سیگار کشیدن شما را لاغر نگه می‌دارد؟