بوریس جانسون خواستار همراهی کوربین با برگزاری انتخابات زودهنگام شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بوریس جانسون خواستار همراهی کوربین با برگزاری انتخابات زودهنگام شد

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه جرمی کوربین رهبر حزب کارگر این کشور را برای موافقت با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در تاریخ ۱۵ اکتبر به چالش کشید. او طرح کوربین برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را «لایحه تسلیم» توصیف کرد.

جانسون در پارلمان گفت: «این دولت، بریتانیا را تا آخر اکتبر از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد و تنها یک چیز بر سر راه ما قرار دارد که آن «لایحه تسلیم» است که در حال حاضر توسط رهبر اپوزیسون (کوربین) پیشنهاد شده است.»

وی خطاب به جرمی کوربین گفت آیا می‌تواند تایید کند اگر لایحه تسلیم تصویب شد، مردم بریتانیا خود دیدگاهشان را نسبت به آنچه به اسم آن‌ها انجام می‌شود از طریق انتخاباتی در تاریخ ۱۵ اکتبر مشخص کنند؟

این دولت، بریتانیا را تا آخر اکتبر از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد و تنها یک چیز بر سر راه ما قرار دارد که آن «لایحه تسلیم» است که در حال حاضر توسط رهبر اپوزیسون (کوربین) پیشنهاد شده است.
بوریس جانسون
نخست وزیر بریتانیا

بوریس جانسون برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام به رای دو سوم نمایندگان نیاز خواهد داشت بنابراین باید رهبر حزب کارگر را با خود همراه کند.

نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه در رای گیری پارلمان در مورد دستور کار جلسه شکست خورد. امری که برای مخالفان برکسیت بدون توافق که به دنبال به دست گرفتن کنترل بحث در مورد این موضوع در پارلمان هستند یک پیروزی محسوب می شود.

مخالفان برکسیت بدون توافق در نظر دارند تا روز چهارشنبه (امروز) با ارائه طرحی دولت را موظف کنند تا در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا خروج بریتانیا از این اتحادیه را تا روز ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ به تعویق بیاندازد. جانسون از این طرح با عنوان «لایحه تسلیم» یاد می‌کند.

در رای گیری روز گذشته علاوه بر نمایندگان احزاب مخالف دولت ۲۱ نماینده حزب محافظه کار نیز علیه موضع بوریس جانسون رای دادند.

بیشتر بخوانید: