فرمانده هوافضای سپاه: پایگاه‌های آمریکا در قطر و امارات را هدف‌گیری کرده بودیم

فرمانده هوافضای سپاه: پایگاه‌های آمریکا در قطر و امارات را هدف‌گیری کرده بودیم
Copyright  Tasnim
نگارش از یورونیوز

امیرعلی حاجی زاده می‌گوید سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست، به تهران هشدار داده بودند که آمریکا می‌خواهد به ایران حمله کند.

امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسدارن ایران می‌گوید سرنگونی پهپاد آمریکایی «سایه جنگ را از سر ایران برداشت.»

وی  روز پنجشنبه ۷ شهریور در اظهاراتی «خطر راه‌اندازی جنگ» را جنگ روانی دشمن دانست و گفت: «حتی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست هم ما به می‌گفتند قرار است به شما حمله شود، اما ما می‌دانستیم این اتفاق نمی‌افتد. این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره برگردیم. زمانی این سایه جنگ بر طرف شد که پهپاد آمریکایی سرنگون شد. ما این اطمینان را داشتیم که اگر اولین خطا از آنها سربزند مقرها و پایگاه‌هایشان در پیرامون خود را مورد هدف قرار می دادیم.»

این فرمانده سپاه همچنین در ادامه صحبت‌هایش گفت: «ما این اطمینان را داشتیم که اگر اولین موشک یا بمب آمریکایی‌ها به سرزمین ما اصابت کند، پایگاه‌های آنها در قطر و امارات و ناو آنها در دریای عمان را که از قبل هدف‌گیری کرده بودیم را بزنیم و این پایگاه‌ها و ناوها از قبل هدف‌گیری شده بود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای حاجی‌زاده همچنین افزود: «آنها می‌دانستند اگر اقدامی بکنند با پاسخ ما روبرو می‌شوند و باید پا به پای ما جلو بیایند. برای اولین مرتبه برای مردم دنیا این یقین حاصل شد که قدرت آمریکا پوشالی است.»

بعد از توقیف نفتکش بریتانیایی در خلیج فارس که به تلافی توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق صورت پذیرفت تنش‌ها در خلیج فارس شدت گرفته است. سرنگونی پهپاد آمریکایی در خلیج فارس که به گفته مقام‌های ایرانی وارد آب‌های سرزمینی ایران شده بود هم بر عمق بحران افزوده است.

خبرگزاری تسنیم که ابتدا این صحبت‌های حاجی زاده را منتشر کرده بود، پس از دقایقی آن‌را از خروجی سایت خود حذف کرد و در صحبت‌های اصلاح‌شده از این فرمانده سپاه، دیگر اشاره‌ای به «هدف‌گیری» و همچنین پایگاه‌های آمریکا در قطر، امارات و ناو آمریکایی در دریای عمان نکرد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تنش میان ایران و آمریکا