سکوت اسرائیل در مقابل سخنان ترامپ علیه یهودیان دموکرات

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سکوت اسرائیل در مقابل سخنان ترامپ علیه یهودیان دموکرات
کپی رایت  عکس از رویترز

مقامات اسرائیل به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده که گفته بود آن دسته از یهودیان آمریکا که به دموکرات ها رای می دهند «بدعهد» هستند واکنشی نشان ندادند.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید با اشاره به مواضع رشیده طلیب و ایلهان عمر، دو زن مسلمان عضو کنگره آمریکا علیه اسرائیل گفت: «به نظرم هر فرد یهودی که به دموکرات ها رای می دهد یا در بی اطلاعی کامل به سر می برد یا خیلی بدعهد است.»

این سخنان دونالد ترامپ از سوی یهودیان ساکن آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت. این در حالی است که دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که روابط خوبی با دونالد ترامپ دارد به این سخنان واکنشی نشان نداده است.

دفتر نخست وزیر اسرائیل از اظهارنظر در مورد سخنان رئیس جمهوری آمریکا خودداری کرده است.

یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی اسرائیل نیز در پاسخ به پرسشی در این مورد تنها اظهار داشت: «ما نباید در اختلاف نظرهای سیاسی داخل آمریکا دخالت کنیم. ما با دموکرات ها جمهوریخواهان روابط خوبی داریم و باید به این روند ادامه بدهیم.»

رئیس جمهوری آمریکا طی هفته های گذشته به دفعات از مواضع چهار تن از زنان دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا انتقاد کرده است. دونالد ترامپ مواضع رشیده طلیب، ایلهان عمر، الکساندریا اوکاسیو کورتز و آیانا پریسلی در قبال اسرائیل را «خصمانه» توصیف کرده است.