Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چهار کودک یتیم از والدین داعشی به آلمان تحویل داده شدند

چهار کودک یتیم از والدین داعشی به آلمان تحویل داده شدند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار کودک یتیم که والدین آن‌ها عضو داعش و در عین حال تبعه آلمان بودند شمال سوریه را به مقصد برلین ترک کردند.

آگهی

چهار کودک یتیم که والدین آن‌ها عضو داعش و در عین حال تبعه آلمان بودند شمال سوریه را به مقصد برلین ترک کردند.

سه کودک از این چهار کودک یتیم، پدر و مادری ندارند در حالیکه نوزاد چهارم مادرش هنوز زنده است اما به‌دلیل وضعیت سلامتی‌اش همراه سه کودک دیگر به آلمان منتقل می‌شود. این کودکان زیر ۱۰ سال سن دارند و دو نفر آن‌ها خواهر هستند.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آلمان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تایید کرد که این چهار کودک از سوریه خارج شده‌اند. گروهی از اعضای کنسولگری آلمان در اربیل این کودکان را تحویل گرفته‌اند و قرار است که آن‌ها به اقوامشان در آلمان تحویل داده شوند.

به گفتۀ این سخنگو این اولین بار است که مقامات کرد، شماری از اعضای خانواده‌های جهادی‌های آلمانی را به برلین تحویل می‌دهند.

پس از سقوط داعش، جامعه جهانی با چالش بازگرداندن خانواده‌های اعضای اروپایی داعش که در سوریه و عراق یا اسیر یا کشته شده‌اند، روبرو شده است.

حدود ۱۲ هزار خارجی از ۳۰ تا ۴۰ کشور شامل ۴ هزار زن و ۸ هزار بچه در اردوگاه الهول سوریه توسط کردها نگهداری می‌شوند. اکثر این افراد خواهان بازگشت به کشورهای خود هستند.

تاکنون با توجه به عدم تمایل کشورهای خارجی به‌ویژه کشورهای غربی برای بازگشت وابستگان اعضای داعش، بازگشت آن‌ها به کشورهایشان بسیار اندک بوده است.

شش کودک یتیم بلژیکی از اعضای داعش نیز در ماه ژوئن گذشته به بروکسل منتقل شدند. در همان ایام ۱۲ کودک از اعضای فرانسوی داعش که ۱۰ نفر آن‌ها یتیم بودند به مقام‌های فرانسوی تحویل داده شدند. این در حالی بود که فرانسه پیش از این، در ماه مارس پنج کودک دیگر را تحویل گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت زندگی یک زن فرانسوی که به داعش پیوسته بود

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی